Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:37
Reklama

Rawa Ruska: Tysiące zziębniętych, zmęczonych i zrozpaczonych uchodźców! Kolejka na 30 km

- To jest straszne, widziałem malutkie dzieci grzejące się nocą przy ognisku, w oczekiwaniu na autokary - mówi Błażej Bartecki. Do Rawy Ruskiej pojechał tym razem m.in. z burmistrzem Tomaszowa Lubelskiego Wojciechem Żukowskim, żeby zawieźć najbardziej potrzebne rzeczami dla uchodźców, które przekazali mieszkańcy powiatu tomaszowskiego.
Rawa Ruska: Tysiące zziębniętych, zmęczonych i zrozpaczonych uchodźców! Kolejka na 30 km
Autor: Fot. Facebook Błażej Bartecki

To nie był pierwszy wyjazd w trakcie trwania wojny. Błażej Bartecki pomaga stale, ile tylko może. 28 lutego był w Rawie Ruskiej razem z burmistrzem miasta Tomaszów Lub. Dostarczyli rzeczy podarowane przez mieszkańców powiatu tomaszowskiego do punktów w hotelu Ibis Styles Tomaszów Lubelski i siedzibie Euroregionu Roztocze.

Załadowaliśmy dwa ogromne busy lekami, bandażami, artykułami medycznymi oraz chemią i pampersami - poinformował przedsiębiorca.

Relacjonuje, że pomoc cały czas jest potrzebna, a kolejka stworzona przez uchodźców oczekujących na przejście przez granicę ma już ok. 30 kilometrów. 

Na i przy granicy uchodźców są tysiące a słuchając dziś w RMF FM, że jest ich tylko 300 to jest jakieś nieporozumienie. Widziałem malutkie dzieciaczki okryte przez mamy kołdrami, rodziny grzejące się przy ogniskach w oczekiwaniu na autokary to jest naprawdę straszne, że jeden człowiek zgotował im taki los - napisał w mediach społecznościowych Bartecki.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edi Ed 02.03.2022 16:47
To są wizerunkowe hieny wojenne, którzy lansują się na nieszczęściu innych...pieprzcie się.

ciekawy 02.03.2022 11:59
a kto to jest ten Bartecki? to ktos znany?

hmm 06.03.2022 05:37
skoro nikt nie napisał to nikt go nie zna, ja tez pierwsze o nim słyszę

Ha tfu! 02.03.2022 11:42
Czyli jak na wojnie zrobić sobie autopromocje i napisać quasi-artykuł.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama