Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 18:33
Reklama

Zamość: Śmierć na drodze

Próbował wyprzedzić jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą i wtedy zderzył się jadącą z naprzeciwka skoda. Na miejscu zginął 73-letni kierowca skody z gm. Krasnobród, a pasażerka trafiła do szpitala. Kierujący mercedesem twierdzi, traktor zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas, aby nie uderzyć w przyczepę.
Zamość: Śmierć na drodze
Podróżujący skodą zostali zakleszczeni w pojeździe. Strażacy pomogli w ich wydostaniu, używając specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii.
Autor: KWP Lublin

We czwartek (24 lutego) w godzinach wieczornych dyżurny zamojskiej komendy otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Lipsko (gm. Zamość).

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce, na podstawie śladów znajdujących się na jezdni i poboczu drogi oraz informacji uzyskanych od uczestników zdarzenia, wstępnie ustalili przebieg wypadku. Z ich ustaleń wynika, że jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa 42-letni mieszkaniec gm. Zamość zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą, którym przemieszczał się 25-latek z gm. Zamość. 42-latek zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się wtedy z jadącą z naprzeciwka skodą, która podróżował 73-latek wraz z 64-letnią pasażerką (oboje z gm. Krasnobród). – Siła uderzenia była tak silna, że pojazd marki Mercedes został obrócony wokół własnej osi i uderzył w przyczepę, natomiast skoda wjechała do przydrożnego rowu – relacjonuje st. asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Zarówno kierujący skodą, jak też podróżująca z nim pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. W tym zakresie, celem ich uwolnienia, czynności realizowała załoga straży pożarnej.

Na miejscu załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej poszkodowanym. Niestety, życia 73-latka nie udało się uratować. Pasażerka skody z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Traktorzysta i kierowca mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Obaj byli trzeźwi.

Droga na miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ponieważ przez kilka godzin pracowali tam policjanci i zabezpieczali ślady. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Kierujący mercedesem podnosił, że ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas aby uniknąć wjechania w  przyczepę. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku będą ustalali policjanci z KMP w Zamościu, którzy m. in. sprawdzą, czy przyczepa była prawidłowo oświetlona.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ech grrrr 26.02.2022 08:03
spieszylo mu sie wyprzedzic zamiast spokojnie jechac i poczekac na dobry moment do wyprzedzania

ORmo 25.02.2022 18:29
tego cwaniaczka z mercedesa od razu do pudla, zabrać dożywotnio prawo jazdy

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama