Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:16
Reklama

Miała sprzedać dziecięcą kurtkę. Znalazł się nabywca, ale był oszustem

Mieszkanka gminy Zamość chciała sprzedać w Internecie dziecięcą kurtkę. Kupiec na ciuszek się znalazł, ale uczciwy nie był. Podesłał kobiecie link, pod którym ponoć miała odebrać pieniądze. Kliknęła w niego, wpisała login i hasło do rachunku oraz dane swojej karty płatniczej. Zapłaty za kurtkę jednak nie było. Zamiast tego ktoś blikiem wypłacił 2300 zł z konta 42-latki.
Miała sprzedać dziecięcą kurtkę. Znalazł się nabywca, ale był oszustem
Autor: Fot. Pixabay

To była szybka sprzedaż. Bo chętny do kupienia wystawionej na portalu ogłoszeniowym kurteczki znalazł się tego samego dnia, kiedy 42-latka wstawiła ogłoszenie. 

- Kupujący wysłał 42-latce maila z linkiem, który miał posłużyć do akceptacji zamówienia i potwierdzenia odebrania zapłaty za towar. Otworzyła link, wybrała okienko swojego banku i wpisała login oraz hasło do logowania na rachunek. W kolejnym arkuszu wpisała dane karty płatniczej – jej numer, datę ważności i kod CVV. Po tym otrzymała smsa z informacją o dodaniu do aplikacji nowego urządzenia mobilnego. W kolejnym polu wpisała otrzymany smsem kod.  Po chwili do 42-latki zadzwonił mąż i powiedział, że z banku otrzymał wiadomość o wypalcie środków z ich wspólnego rachunku. Chciał się upewnić, czy to rzeczywiście żona wypłaciła pieniądze. Kobieta zaprzeczyła i zorientowała się, że została oszukana - opisuje przebieg transakcji starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło

Oszust próbował jeszcze przy użyciu danych z jej karty płatniczej wypłacić dodatkowe 1000 złotych, jednak transakcja została wstrzymana przez bank. 8 lutego 42-latka powiadomiła o wszystkim policjantów, wcześniej w banku zablokowała dostęp do rachunku i swojej karty płatniczej.   

- Pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności i weryfikujmy kto i co do nas pisze. Nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas danych z kart bankomatowych lub loginów i haseł do bankowości elektronicznej. Oszust przechwytując dane do naszego konta może wypłacać pieniądze i zarządzać nim jak własnym - przypominają policjanci. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama