Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:54
Reklama

Sprawdziliśmy, ile osób zaszczepiło się w aptekach, a ile wykonało szybki test

W połowie ubiegłego roku w aptekach ruszyły punkty szczepień przeciw Covid-19. W ubiegłym tygodniu uprawnienia farmaceutów zostały rozszerzone również o wykonywanie testów antygenowych. Ile placówek zgłosiło się dotychczas do programu? Czy pacjenci chętnie wybierają punkty apteczne? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Zdrowia.
Sprawdziliśmy, ile osób zaszczepiło się w aptekach, a ile wykonało szybki test
Autor: gov.pl

Tylko przez pierwszy tydzień funkcjonowania punktów wymazowych w aptekach - jak informuje Ministerstwa Zdrowia - taką usługę wprowadziło w całej Polsce 215 tego typu placówek. Kolejnych 300 podmiotów (również laboratoriów i punktów pobrań) zgłosiło swoją gotowość do działania (stan na 2 lutego). Do środy wykonano łącznie 5481 testów.

Warto pamiętać, że poddając się badaniu w jednej z tych placówek, pacjenci z pozytywnym wynikiem automatycznie kierowani są na izolację. Po jej zakończeniu wystawiany jest krajowy certyfikat świadczący o ozdrowieniu.

Pełną listę punktów aptecznych, w których można poddać się testowi, znaleźć można na tej stronie.

O tym, które apteki w naszym regionie wykonują testy piszemy tutaj: Które apteki robią szybkie testy antygenowe

1,5 miliona zaszczepionych  

W czerwcu ubiegłego roku apteki otrzymały również możliwość wykonywania szczepień. W Polsce jest obecnie 466 placówek, które zyskały uprawnienia do wykonywania zabiegu. Z takiej możliwości skorzystały już łącznie 1 453 122 osoby (dane z dnia 2 lutego). 


Na szczepienie w aptece zarejestrujemy się:

- dzwoniąc na infolinię 989,

- poprzez Internetowe Konto Pacjenta,

- bezpośrednio w punkcie szczepień.

Wystarczy wypełnić formularz i przejść krótki proces kwalifikacyjny. Po podaniu preparatu należy odczekać 15 minut w celu obserwacji ewentualnych powikłań.

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama