Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:48
Reklama

Znamy nazwisko nowego selekcjonera kadry narodowej

Czesław Michniewicz został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Na koncie ma boiskowe sukcesy, porażki i zamieszanie w aferę korupcyjne.
Znamy nazwisko nowego selekcjonera kadry narodowej
Czesław Michniewicz
Autor: Wikipedia

Nie Adam Nawałka, nie Andrij Szewczenko, ale Czesław Michniewicz został selekcjonerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Karuzela z kandydatami kręciła się od momentu, kiedy tylko Paulo Sousa, pod koniec grudnia, zrezygnował z posady. Wybrał trenowanie zespołu z Brazylii.

Michniewicz, aby objąć stery w drużynie narodowej, zrezygnował ze szkolenia Legii Warszawa. Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, właśnie opublikował w internecie film, który rozwiewa wszystkie wątpliwości. Widać na nim właśnie Kuleszę i Michniewicza.

[removed][removed]

Michniewicz ma przygotować piłkarzy na mecz 26 marca. To wtedy w barażach spotkają się z Rosją. Wygrana zapewni nam występ na mundialu w Katarze. Okazuje się jednak, że PZPN ma co do nowego selekcjonera dalej idące plany. Jego kontrakt obowiązuje do końca roku. „Według naszych informacji w umowie zostały jednak zapisane klauzule pozwalające federacji na jej jednostronne rozwiązanie. To zabezpieczenie na wypadek, gdyby np. po przegranych barażach Kulesza uznał, że potrzebna jest kolejna zmiana. W porozumieniu znajduje się także zapis o możliwości jednostronnego przedłużenia kontraktu” – informowała jeszcze przed oficjalnym przedstawieniem nowego selekcjonera Interia.

Czesław Michniewicz, rocznik 1970, grał jako bramkarz w klubie Ossa Biskupiec Pomorski, Bałtyku Gdynia, a następnie w Amice Wronki. Karierę piłkarską zakończył w 2000 roku.

Jako trener zaczynał (jeszcze jako asystent) w Olimpii Elbląg. Potem zdobywał szlify w Arce Gdynia, FC Schalke czy Tottenham Hotspur. W Polsce prowadził Lecha Poznań, Zagłębie Lublin, Widzew Łódź czy wspomnianą Legię. Był też selekcjonerem polskiej reprezentacji do lat 21.

Za Michniewiczem ciągnie się też cień głośnej afery korupcyjnej w piłce nożnej. Okazało się, że na początku lat 2000 w Polsce działała grupa działaczy, sędziów, piłkarzy którzy ustawiali wyniki meczów. Wszystkim kierował Ryszard F. ps. Fryzjer. W sumie było oskarżonych 600 osób, a sam „Fryzjer” został skazany w 2021 r. na 4,5 roku więzienia i zakaz organizowania i uczestniczenia w profesjonalnych zawodach sportowych przez 10 lat.

Jaka była w tym wszystkim rola Michniewicza? Sporna. Trener w 2008 r. sam zgłosił się do prokuratury i opowiedział o swoich kontaktach z bossem piłkarskiej mafii. Michniewicz nigdy nie był o nic oskarżony, ale dziś dziennikarze przypominają, że gdy w 2004 r. Michniewicz był trenerem Lecha Poznań, to w spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki Lech wystawił rezerwowy skład i sensacyjnie przegrał. Prokuratura badała tę sprawę, a Michniewicz tłumaczył śledczym, że wówczas drużyna Lecha była zdziesiątkowana przez kontuzje. Tyle że w aktach śledztwa znajdują się informacje o bardzo wielu połączeniach telefonicznych przed meczem między Michniewiczem a „Fryzjerem”.

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bauzug 31.01.2022 18:35
Selekcjoner to brzmi dumnie, ale kto z poprzednim kontrakt spiedolił ze uciekł bez odszkodowania i jaki ma interes selekcjoner z nwm Hiszpani zeby Polska wygrała. ? Najlepsi selekcjonerzy to byli Niemcy na rampie w Aushwitz

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama