Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:47
Reklama

Podnoszenie ciężarów: Usilnie na to pracujemy

Dziesięć medali mistrzostw Polski – to zdobycz ciężarowców Unii Hrubieszów w 2021 r. Dorobek ten stawia hrubieszowskich sztangistów na drugim miejscu w woj. lubelskim w klasyfikacji medalowej – lepiej wypadł tylko Agros Zamość.
Podnoszenie ciężarów: Usilnie na to pracujemy
W środę, 5 stycznia ciężarowcy Unii Hrubieszów otrzymali od zarządu powiatu hrubieszowskiego nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 r. Od lewej sześcioro spośród dziesięciorga laureatów: Michał Puchala, Diana Flak, Julia Janiak, Jakub Dziewiczkiewicz, Bartosz Kozar i Natalia Bobrowska.

W 2012 r. Ewa Mizdal-Usowska zajęła na igrzyskach olimpijskich w Londynie siódme miejsce w kategorii 75 kg, ale ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji, gdyż trzy pierwsze zostały zdyskwalifikowane za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. – Może kiedyś ktoś z naszego klubu powtórzy to osiągnięcie Ewy, a może nawet je pobije? Usilnie na to pracujemy – mówi Antoni Czerniak, jeden ze szkoleniowców sekcji podnoszenia ciężarów w Unii Hrubieszów.

W listopadzie Ewa Mizdal-Usowska, czterokrotna mistrzyni Polski seniorek, brązowa medalistka mistrzostw Europy seniorek i złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23, dołączyła do grona szkoleniowców w hrubieszowskim klubie.

– Oprócz mnie zajęcia prowadzili trenerzy Leszek Tarnawski i Marcin Kusiak. Jednak w listopadzie Marcin wyjechał za granicę, na misję straży granicznej. Jego miejsce zajęła Ewa Mizdal-Usowska, który natychmiast ostro wzięła się do pracy. Przylgnęła do niej liczna grupa dzieci i młodzieży. Ma ze swoimi podopiecznymi bardzo dobry kontakt. Z tej grupy będzie coś dobrego – przewiduje trener Czerniak.

Cały artykuł na ten temat dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysiek 15.01.2022 15:46
Sądzę że inne destypliny sportowe będą brały przykład z Hrubieszowskich ciężarowców rzycze w nowym roku jeszcze większych sukcesow

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama