Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:52
Reklama

Historia piłki nożnej: Filozofia prowadzenia klubu

45-lecie Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej (1976-2021).
Historia piłki nożnej: Filozofia prowadzenia klubu
Zdzisław Prejbusz (1957-2018) przybył do Hetmana Zamość z początkiem 1983 r. z drugoligowej wtedy Avii Świdnik. Był wychowankiem Lewartu Lubartów, a przed przybycie do Zamościa reprezentował też Stal Poniatowa, Lubliniankę i Śniardwy Orzysz.

Hetman Zamość pod wodzą trenera Wiesława Wieczerzaka kontynuował dobrą passę w III lidze. W 1984 r. był w grupie VII czwarty, a rok później zakończył rozgrywki na piątym miejscu. Latem 1985 r. szkoleniowiec odszedł do Łady Biłgoraj.

Choć w pierwszym po powrocie do III ligi sezonie Hetman Zamość był rewelacją rozgrywek, zajmując w nich szóste miejsce, to jednak trener Wiesław Wieczerzak rozstał się z zespołem. Pozostał w klubie w roli szkoleniowca juniorów. Latem 1983 r. trzecioligową drużynę Hetmana przejął Grzegorz Bakalarczyk. Asystentem nadal był środkowy obrońca Roman Nowosad.

– Musiałem odejść, bo nie dogadywałem się z zarządem. W trakcie swojej wieloletniej pracy w Hetmanie przeżyłem bodajże czternastu prezesów. Tylko trzech działało z głową – Tadeusz CymberskiZenon Podsiadło i Krzysztof Kalinowski. Pozostali mieli swoją filozofię prowadzenia klubu. Jak w 1982 r. awansowaliśmy do III ligi i zaczęliśmy w niej wygrywać, to działacze oczekiwali ode mnie awansu do II ligi, choć nie było ku temu żadnych podstaw, ani finansowych, ani organizacyjnych. Cały czas byliśmy w „czubie” tabeli. Naprawdę, na więcej nie było nas stać. Po roku zrezygnowałem z pracy, ale mój następca nie radził sobie z prowadzeniem drużyny, więc od rundy wiosennej w 1984 r. znów byłem trenerem Hetmana – wspomina trener Wieczerzak.

Hetman trenera Bakalarczyka nie sprostał oczekiwaniom władz klubu. Zamojski zespół zakończył rundę jesienną sezonu 1983/1984 na szóstym miejscu, zdobywając w trzynastu meczach zaledwie czternaście punktów. Z zarządem pogodził się trener Wieczerzak. I wiosną 1984 r. pod kierownictwem tego szkoleniowca Hetman zdecydowanie poprawił wyniki. Ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama