Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:02
Reklama

Hrubieszów: Podwyżka dla starosty

Starosta Aneta Karpiuk zarabia teraz ponad 20 tys. zł (brutto). Takie wynagrodzenie ustalili jej powiatowi radni podczas sesji 29 grudnia ub. roku.
Hrubieszów: Podwyżka dla starosty
Obecnie starosta Aneta Karpiuk zarabia miesięcznie 20 tys. 130 zł (brutto), ale na rękę bierze znacząco mniej.

Podwyżka wynagrodzenia starosty jest wynikiem zmian przepisów ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz zmian w innych ustawach, m.in. w ustawie o pracownikach samorządowych. Z nowelizacji przepisów wynika, że starosta powiatu od 60 do 120 tys. mieszkańców może otrzymać maksymalne wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 430 tys. zł. oraz maksymalnie do 3450 zł dodatku funkcyjnego.

Czytaj także: Starosta biłgorajski część pensji odda na stypendia

Starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk otrzymała maksymalne dopuszczone ustawą stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Do tego doliczyć trzeba dodatek specjalny w wysokości 4164 zł oraz 2086 zł dodatku za wieloletnią pracę (wysługa lat). W sumie daje to 20130 zł (brutto). Ponadto staroście przysługują nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne. Uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzenia starosty poparła większość radnych powiatowych. Weszła ona w życie z dniem podjęcia (29 grudnia ub.r.), ale z mocą od 1 sierpnia 2021 r.

Przed tymi zmianami wynikającymi z nowelizacji przepisów ustawowych starosta hrubieszowski otrzymywała bez dodatku stażowego 9 960 zł wynagrodzenia (brutto). Na pobory starosty składało wynagrodzenie zasadnicze (4800 zł), dodatek funkcyjny (2100 zł) i dodatek specjalny 2760 zł. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Miska ryżu 19.01.2022 05:18
Czy to prawda, że widziano w powiecie hrubieszowskim viceministra sprawiedliwości Romanowskiego jak wręczał z starostą Aneta Karpiuk nagrody za jakiś konkurs. Podobno wygrały panie z Trzeszczan. Coś cisza o tym konkursie a odsyłam na stronę FB pana ministra. Mam nadzieję, że przy okazji pogratulował koleżance z Solidarnej Polski otrzymanej i zasłużonej podwyżki. Brawo.

Krzysiek 15.01.2022 15:41
Sądzę że wreszcie zarząd i rada nadzorcza starostwa wraz z pana starościna załatwia sprawę wysypiska śmieci w. Szczyrzowie załatwiana od wielu lat nawet przez sądy sprawiedliwe sądzę że będzie to piorytetem rady w nowym roku powodzenia

Żaba znad Buga 15.01.2022 22:34
Krzysiek cieszę się, że wierzysz, że starostą Karpiuk z Józefem Kuropatwą załatwią sprawę wysypiska w Strzyżowie. Sądzę, że obojgu na tym zależy. A może słyszałeś aby coś mówili o tym na sesjach Rady Powiatu. A może już sprawa jest załatwiona. Przepraszam ale czy tu nie chodzi o obszar Natura 2000.

xyz 13.01.2022 19:47
Ponad 20 tys... Czy wyście tam wszyscy powariowali?? Dobrze ktoś napisał rasa panów... A reszta społeczeństwa po 2 tys...nie mówiąc o emerytach gdzie gro ludzi musi przeżyć za najniższą emeryture, a ile ona wynosi pani starosto?

Klub Plotyn 12.01.2022 22:16
Co wyliczę to wyliczę a najbardziej mi żal, kolorowych jarmarków i blaszanych zegarków.............cukrowej waty i z piernika chaty

Chciałbym być sobą. Chciałby być sobą wreszcie 15.01.2022 22:06
A na FB radny z Trzeszczan Marek Ryś martwi się zarobkami Pana Wójta Stanisława Czarnoty i mówi coś o doświadczeniu że dlatego został pracownikiem SP ZOZ. Pytam o jakim doświadczeniu mowa czyżby sprzed 1989 roku. Tylko pytam?

Kierowca z OSP 12.01.2022 21:25
Nie płacz kiedy odjadę....... wrócę to cię porzucę.

SEWERYN K. 12.01.2022 14:04
Smutne oczy, piękne oczy, smutne usta bez uśmiechu......... Annna Maria smutną ma twarz. Czemu ?. Ja bym się cieszył z takiej kasy.

? 11.01.2022 23:52
I za co? To gruba przesada żeby zwykły człowiek pracujący fizycznie miał przeżyć za 2 tyś a drugi za siedzenie 20 tyś

Tiaa 11.01.2022 16:48
To za te 5 miliony pozyskane przez 2 lata No i za Proinwestycyjny budżet powiatu na 2022 Szok bo chyba z 8 miliony na inwestycje Dla porównania powiat biłgorajski 80 milionów na inwestycje Ja bym dał staroscinie 40 tys miesięcznie. Tak ciezko pracuje dla wszystkich

Franek z Janek 11.01.2022 20:00
Jestem za a nawet dałbym 50 tysi miesięcznie, bo wydać 23 tyś. na zapłatę za jeden miesiąc dla firmy reklamującej dokonania i działalność bieżącą naszej pani, pochłonąć przeszło 50 kg. słodyczy za sześć miesięcy to nie lada wyczyn, wielu zazdrości a zdecydowana część z nas nie była by w stanie tego uczynić.( Oczywiście dla dobra mieszkańców)

ehh 12.01.2022 08:30
50 kg słodyczy. Co się dziwić jak non stop konkurs kulinarny konkurs plastyczny, a to dynia, a to piernik, a to pasztet, a to wreszcie karp

Cukiereczek 12.01.2022 08:40
To 50 kg cukierków na pół roku oznacza jedynie ok. 0,25 kg cukierków dziennie. A ona taka chudzieńka laseczka, że powinna zadbać by nie wpaść w nadmierne jednak zmniejszenie wagi.

Zdzichu Zebzda 11.01.2022 16:20
To super wiadomość. A przy okazji zapytam czemu nie było uroczystego otwarcia środkowego fragmentu drogi powiatowej w Trzeszczanach. Nie było Wójta Gminy, Starosty Karpiuk, viceministra, księdza, członka zarządu Barczuka, drona, balonów zdjęć, dziećmi z kwiatami itp. I pytanie czy będzie kontynuowana naprawa drogi w stronę Hrubieszowa, czyli najgorszego odcinka przez Obrowiec. Czy ktoś zna odpowiedź

Skunks 11.01.2022 22:31
Petycja mieszkańców w sprawie budowy odcinka drogi w Obrowcu została uznana na ostatniej sesji za zasadną i została przyjęta przez radnych. Tylko w budżecie nie zabezpieczono środków finansowych na ten cel. Tak więc będzie budowana ale nie będzie. To tak jak z tym słynnym wyrokiem Józefa K. "Winny, niewinny" Ale co tam drogi, chodniki i inne ważne dla mieszkańców sprawy. Grunt, że władza ma się dobrze i z górnej pólki daje sobie nawzajem podwyżki. Józik, o którego tak tutaj się ktoś martwi już wcześniej dostał podwyżkę z wyrównaniem od sierpnia. Toż oni tak ciężko pracują dla dobra mieszkańców, a ten niewdzięczny naród nie potrafi tego docenić. .

Dla dobra bobra 11.01.2022 15:58
Gratulacje jestem za a idąc za ciosem trzeba podwyżki dać dla vice starosty Katy, przewodniczącego Józefa Kuropatwy, członka zarządu Barczuka. Kto jest za ? Przypomnę zespoły muzyczne ostatnio dostały od powiatu ogromne wsparcie po aż 600 złotych !!!!!!!!!

Mat 11.01.2022 12:44
Niech dla dobra mieszkańców przekaże tę podwyżkę na rzecz stypendiów dla uczniów albo domu dziecka czy hospicjum. Jest mnóstwo możliwości a wystarczą tylko dobre chęci.

Xxx 11.01.2022 10:19
Polski Ład....Rasa Panów.