Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 23:38
Reklama

Zamość: Co dalej z płatnym parkowaniem w Zamościu?

Na grudniowej sesji radny Sławomir Ćwik podniósł, że od 1 stycznia kierowcy zostawiający auta na parkingach przy b. PZU i parku miejskim nie powinni uiszczać opłat. Innego zdania był prezydent Zamościa, ale oba parkingi od nowego roku są bezpłatne. Na razie.
Zamość: Co dalej z płatnym parkowaniem w Zamościu?

Czy po 31 grudnia miasto dalej będzie pobierało pieniądze za parkowanie pojazdów przy ul. Partyzantów (parking przy dawnym PZU – przyp. red.) i przy parku na ul. Piłsudskiego – pytał na grudniowej sesji Rady Miasta Zamość radny Sławomir Ćwik (Koalicja Obywatelska).

Czytaj także: Płatne parkingi w centrum Biłgoraja

Z myślą o mieszkańcach

Dodał, że parkingi buforowe miały być bezpłatne, a jedynie przy PZU i przy parku pobieranie opłat miało się odbywać na czas przebudowy placów Stefanidesa i Wolności, jednak nie dłużej niż do końca grudnia ub. roku.

– W 2017 r. nikt nie wiedział, że będzie przebudowywany pl. Stefanidesa – powiedział prezydent Andrzej Wnuk. – Dzięki temu, że wprowadziliśmy zasady pobierania opłat za parkowanie przy PZU i przy parku, uwolniliśmy miejsca dla mieszkańców Starego Miasta. Jeśli uwolnimy te parkingi (z płatnego parkowania – przyp. red.), one szybko się zapełnią, a mieszkańcy będą krążyć, szukając miejsca do parkowania. Dzięki temu zapełnił się parking po bazie MZK, za Lunetą. Mieszkańcy Starego Miasta mają prawo do zaparkowania samochodu blisko miejsca swego zamieszkania.

Czytaj także: Co z parkingiem na ul. Szczebrzeskiej w Zamościu?

Radny Ćwik utrzymywał, że pobieranie opłat na wyżej wymienionych parkingach będzie odbywało się niezgodnie z podjętymi w 2017 r. i 2020 r. uchwałami, zwłaszcza że ta druga, rozszerzająca strefę płatnego parkowania wokół Starego Miasta, miała charakter czasowy.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert ZagrobelnegoAutor komentarza: sarmataTreść komentarza: Ciężkie czasy nastają, Kończy sie tania żywność i dominowanie urzędników bez ziemi.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:56Źródło komentarza: Jej zdjęcie zobaczył wtedy świat. Jak dziś wygląda Olena Kuryło?Autor komentarza: SkowyrnyTreść komentarza: No przecież dała.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:54Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: Tysiące aut w kolejce do odprawy. Ukraińcy korzystają z ulgi
Reklama
Reklama