Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:05
Reklama

Pow. tomaszowski: Jak wójtowi nie dać więcej?

Z podwyżkami uposażeń w samorządach jest całkiem jak w wyliczance – kocha, lubi, szanuje... Tyle, że bez względu na wynik wspomnianej wyliczanki, chcą czy nie chcą, rady wprowadzić je muszą i to w wysokości nie mniejszej niż to określił ustawodawca. Niektórzy radni mają z tym problem. Kto i za co kocha rząd, komu podwyżka się podoba, a komu nie, no i gdzie kończy się podwyżkowy przymus, a zaczyna pazerność?
Pow. tomaszowski: Jak wójtowi nie dać więcej?

Z dyskusjami lub bez, chętnie lub z dużymi oporami rady gmin wprowadzają podwyżki dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. Muszą je uchwalać, bo wynika to z ustawy z 17 września br. o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Dla wójtów i burmistrzów w gminach do 15 tys. mieszkańców maksymalne wynagrodzenie wynosi 19 tys. 470 zł, a minimalne 13 tys. 936 zł.

Zgodnie dla wszystkich w górę

O to, by rada miasta podjęła uchwałę, na mocy której burmistrz otrzyma wspomniane wynagrodzenie minimalne, prosiła Aleksandra Pietrasz, burmistrz Łaszczowa. Co też podczas ostatniej sesji podkreślała Barbara Mazurek, skarbnik gminy Łaszczów. (...)

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama