Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:01
Reklama

Prezydent Zamościa zachowa mandat

Nie ma podstaw do wygaszenia mandatu prezydenta Zamościa – uznał komisarz wyborczy, odpowiadając na wniosek w tej sprawie złożony przez radnego Sławomira Ćwika.
Prezydent Zamościa zachowa mandat

O sprawie pisaliśmy już na łamach "Kroniki Tygodnia". Przypomnijmy, że radny Ćwik wnioskował o pozbawienie Andrzeja Wnuka mandatu uzyskanego w wyborach samorządowych, bo uznał, że ten łamie prawo, gdy jako prezydent zasiada w podległej premierowi Radzie do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i za wykonywane tam zadania pobiera wynagrodzenie. 

(...)

Co na decyzję komisarza autor wniosku o wygaszenie mandatu prezydenta Zamościa? Swojego zdania nie zmienił.

– Komisarz oparł się w swoim rozstrzygnięciu na opinii i informacjach z KPRM i Ministerstwa Aktywów Państwowych. Oczywiście te instytucje nie są zainteresowane przyznaniem się, że powołanie prezydenta Andrzeja Wnuka do Rady ds. SSP powoduje konieczność wygaszenia mandatu i organizację wyborów na prezydenta Zamościa – komentuje Sławomir Ćwik.

(...)

Do sytuacji odniósł się również poproszony o to przez nas prezydent Zamościa.

– Pan Ćwik nie rozumie widocznie istoty zatrudnienia, zresztą nie zrozumiał nawet co napisał do niego w ostatnim piśmie komisarz wyborczy, który słowem nie odniósł się do kwestii umowy o pracę, co zdaniem Pana Ćwika miało miejsce. Tak to jest, gdy zaślepienie polityczne bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, nie mówiąc już o wykształceniu prawniczym, którym pan Ćwik się szczyci – komentuje Andrzej Wnuk.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama