Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:41
Reklama

Oburzenie w świecie sportu. Lewandowski bez Złotej Piłki

Kapitan reprezentacji Polski, znakomity snajper, gwiazda europejskich stadionów. To za mało, żeby Robert Lewandowski otrzymał Złotą Piłkę i dlatego przez sportowy świat przetacza się fala krytycznych komentarzy.
Oburzenie w świecie sportu. Lewandowski bez Złotej Piłki
Robert Lewandowski
Autor: PZPN

„Wygrałem Nagrodę Napastnika Roku i żaden Gracz nie może zdobyć nagrody indywidualnej bez najsilniejszego zespołu i lojalnych fanów za sobą” – tak Robert Lewandowski skomentował wydarzenia z poniedziałkowego wieczoru, jednocześnie gratulując Lionelowi Messiemu zdobycie Złotej Piłki. To właśnie w ręce Argentyńczyka powędrowała najważniejsza nagroda piłkarska świata.

Zwycięzcę wskazują dziennikarze sportowi z całego świata. Od początku głosowania było wiadomo, że walka toczy się między Argentyńczykiem a Polakiem. Wielu ekspertów wskazywało, że powinien wygrać Lewandowski. Stąd właśnie zaskoczenie, że jednak Messi zdobył Złotą Piłkę, a Polak otrzymał tytuł Napastnika Roku. Komentatorzy stwierdzają, że to nagroda pocieszenia.
 

 

„Uważam, że powinieneś otrzymać Złotą Piłkę w poprzednim roku. Wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy i mam nadzieję, że France Football ci ją da, ponieważ zasługujesz na to, by mieć ją też u siebie” – mówił w poniedziałek Messi, zwracając się do Lewandowskiego. Zaznaczmy, że w 2020 gala nie została zorganizowana i nagrody nie przyznano.

„Po raz kolejny okazało się, że Złota Piłka to niestety nie wybór najlepszego piłkarza, a raczej najbardziej popularnego. A tym drugim, jeśli chodzi o ostatnie lata w futbolu, jest bez wątpienia Leo Messi. Zresztą, słychać to było nawet ‘w decybelach’, gdy piłkarze, wraz z osobami towarzyszącymi, wchodzili przez czerwony dywan na galę” – pisze Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty.

„To skandal! Lewandowski dopiero drugi” – grzmi niemiecki „Bild”, a Dominik Senkowski ze sport.pl analizuje: „Plebiscyt ‘France Football’ wyraźnie dotyczy wyboru "Piłkarza 2021 roku", a nie ‘Piłkarza, który zanotował najlepszy miesiąc w 2021 roku’. Messi miał w tym roku jeden miesiąc, gdy był najlepszy na świecie - od 14 czerwca do 11 lipca. Wtedy to na kontynencie południowoamerykańskim rozgrywany był turniej Copa America. W pozostałych miesiącach byli lepsi od niego piłkarze, a głównie Robert Lewandowski”.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama