W decydującym spotkaniu zespół z Zamościa pokonał rówieśników z Poniatowej 4:0. W drodze do finału gracze Basaja wypunktowali zaś SP nr 5 W Świdniku, wygrywając 4:1 oraz Płomyk Różanka (5:0).
W pojedynkach grupowych FA też zwyciężała wysoko, pokonując kolejno SP nr 6 z Kraśnika 7:0, AP Top z Białej Podlaskiej 4:1 oraz Janowskiego Orlika 6:3. Warto zauważyć, że zamojska Football Academy w każdym ze spotkań zwyciężała różnicą co najmniej trzech bramek.
Nic więc dziwnego, że z szeregów FA wywodzi się król strzelców turnieju – Mateusz Mamełka.
– Liczyłem po cichu na miejsce w czwórce, więc chłopcy wykonali dobrą robotę – mówi zadowolony Marek Basaj. – Część z nich trenuje w naszej akademii już od czterech lat i efekty tego widać.
FA Zamość: Daniel Konik (kapitan), Mateusz Mamełka, Paweł Niedziela, Szymon Samulak, Hubert Waga, Jakub Kosiba, Wiktor Kolano, Filip Kukiełka. Trener: Marek Basaj.

![Zamość śpiewał razem z VOX. Niezwykły finał majówki na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA] Zamość śpiewał razem z VOX. Niezwykły finał majówki na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/04/sm-4x3-zamosc-spiewal-razem-z-vox-niezwykly-final-majowki-na-rynku-wielkim-zdjecia-1777890376-12.jpg)
![Lubycza Królewska uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA] Lubycza Królewska uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/04/sm-4x3-gmina-lubycza-krolewska-uczcila-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja-zdjecia-1777883149-41.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze