Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 23:43
Reklama

Godziny otwarcia sklepów przed 1 listopada. Nie wszystkie będą czynne

Sieci handlowe różnie podchodzą do pracy w najbliższą niedzielę. Jedna daje swoim pracownikom wolne. Inne zamierzają prowadzić działalność jak zwykle, ale jest także firma, która dodatkowo zapłaci pracownikom.
Godziny otwarcia sklepów przed 1 listopada. Nie wszystkie będą czynne
Autor: iStock

Handel w każdą niedzielę, mimo obowiązującego zakazu, jest już normą. Wielkie i mniejsze sieci sklepów obchodzą ustawowe zasady, nawiązując współpracę z firmami pocztowymi. To daje im możliwość prowadzenia sprzedaży także w dni, w które formalnie jest to zakazane. Najbliższa niedziela jest jednak wyjątkowa. To 31 października, a poniedziałek jest dniem wolnym – 1 listopada Wszystkich Świętych. Są sieci, które zdecydowały się – w ostatni dzień weekendu – zamknąć swoje placówki.

Biedronka. Właściciel placówek z tym szyldem – Jeronimo Martins – zdecydował o zamknięciu w niedzielę wszystkich swoich sklepów. Kierownictwo firmy tłumaczy, że chce dać pracownikom okazję do przygotowania się do Wszystkich Świętych.

Lidl. Niemiecka sieć wybrała inne rozwiązanie. Sklepy będą czynne normalnie, jak w każdą niedzielę. Firma wyjaśnia, że spowodowane jest to pandemią i zwiększoną liczbą klientów. Dodaje, że placówki czynne w ten dzień pozwolą na zachowanie płynności obsługi oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Lidl poinformował także, że pracujący tego dnia (także w centrach dystrybucji) otrzymają dodatek. Będzie to 100 złotych na karcie zakupowe. Stawka jest równa dla każdego pracownika bez względu na wymiar zatrudnienia i staż pracy.

Normalnie pracować będą także sklepy sieci Auchan (godz. 8 - 21), część placówek Carrefour (183 na ponad 250 własnych placówek w godz. 9- 14), Kaufland (godz. 9 - 20) oraz Aldi (godz. 10 – 17.30). Normalnie czynne będą także sklepy Żabka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert ZagrobelnegoAutor komentarza: sarmataTreść komentarza: Ciężkie czasy nastają, Kończy sie tania żywność i dominowanie urzędników bez ziemi.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:56Źródło komentarza: Jej zdjęcie zobaczył wtedy świat. Jak dziś wygląda Olena Kuryło?Autor komentarza: SkowyrnyTreść komentarza: No przecież dała.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:54Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: Tysiące aut w kolejce do odprawy. Ukraińcy korzystają z ulgi
Reklama
Reklama