poniedziałek, 3 czerwca 2024 01:22

Piłka nożna: Dwie kompletne ekipy

Relax Księżpol został mistrzem rundy jesiennej w grupie I, zaś Delta Nielisz – w grupie II. Oba zespoły w pierwszej części sezonu uzyskały same zwycięstwa.
Delta Nielisz i BKS Bodaczów wiosną będą walczyły o powrót do klasy A.

Na zakończenie piłkarskiej jesieni w klasie B Relax wygrał na wyjeździe 1:0 (1:0) z Piastem Babice. Zwycięskiego gola strzelił w 8 minucie Sławomir Nizio, wychowanek Olendra Sól. Drugie miejsce, oznaczające na koniec sezonu awans do klasy A, na półmetku sezonu zajmuje Alwa Brody Małe, po wygranej na własnym boisku 3:0 (2:0) z Aleksandrią. Dwie bramki zdobył 52-letni Andrzej Wegrzyn (w 2 i 65 minucie), a jedno trafienie zaliczył Patryk Kozłowski (w 42 minucie).

Komplet 27 punktów wywalczyła w pierwszej rundzie rewelacyjna Delta Nielisz, którą prowadzi grający trener Mateusz Łyko, wcześniej przez lata związany z Olimpią Miączyn (był piłkarzem, trenerem i prezesem tego klubu). Na zakończenie rundy Delta ograła nie byle jakiego przeciwnika. Pokonała 2:1 (0:1) Huragan Gmina Hrubieszów, naszpikowany czwartoligowcami z Unii Hrubieszów. Goście wygrywali w Nieliszu po pierwszej połowie 1:0. Bramkę w 43 minucie zdobył Krystian Oleszczuk. Miejscowi zdołali rozstrzygnąć po przerwie to spotkanie na swoją korzyść, dzięki trafieniom, które zaliczyli Patryk Kowalski (w 56 minucie) i Kacper Kwasek (w 64 minucie).

Nie doszły do skutku dwa mecze. W grupie I Cosmos Józefów nie przyjechał do Rakówki, by spotkać się z tamtejszą Rakovią. W grupie II Roztocze II Szczebrzeszyn nie dotarło do Bodaczowa, by rywalizować z BKS. W obu przypadkach goście zgłosili sporą liczbę chorych zawodników.