Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:37
Reklama

Zamość: Niezwykłe inspiracje w Plastyku

W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oglądać można wystawę pt. "Niezwykłe inspiracje". Składają się na nią prace stanowiące na co dzień zasoby archiwum szkolnego. Prezentowana obecnie w galerii Patio ekspozycja obejmuje prace dyplomowe z tkaniny artystycznej z różnych lat, skupione na podobnej myśli i skojarzeniach.
Zamość: Niezwykłe inspiracje w Plastyku
Autor: Fot. PLSP Zamość

Głównym motywem łączącym prezentowane realizacje dyplomowe, jest architektura z różnych epok i jej wybrane cechy.

Autorki prac, podjęły się niezwykłych, bardzo indywidualnych interpretacji. Przełożenie na język tkaniny pozwoliło na nadanie nowych znaczeń znanym obiektom. Gotyckie witraże z okien katedry Notre Dame stały się barwnymi kostiumami scenicznymi ( Magdalena Wysocka), podobnie jak renesansowa kopuła florenckiej katedry Santa Maria del Fiore, która zamieniła się w kunsztowną suknię (Małgorzata Załuska).

Techniki realizacji, to często eksperymenty technologiczno-plastyczne, unikatowe działania, bogactwo środków wyrazu, wymagające ogromu pracy, doświadczenia i kreatywności.

Tradycyjny batik i aplikacja zostały wykorzystane w monumentalnej instalacji scenograficznej przedstawiającej fragmenty budowli Starożytnego Egiptu (Natalia Szczerba - AIDA), z kolei lekka kompozycja przestrzenna, kojarzy się ze współczesnym miastem z drapaczami chmur na horyzoncie (Aleksandra Mazurek).

Obecna prezentacja stanowi nie tylko przypomnienie dawnych dyplomów z tkaniny artystycznej, ale także jest ciekawą wędrówką po świecie historii sztuki. Prace powstały w pracowni pani Alicji Kowalskiej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama