Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:52
Reklama

Nielisz: Dlaczego zdechły małże?

Dalej brakuje odpowiedzi, co było przyczyną śmierci setek tysięcy małż, które w sierpniu i we wrześniu wyrzuciła woda na brzeg zbiornika w Nieliszu. Wymarła cała populacja szczeżui wielkiej.
Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
W sezonie turystycznym nad nieliskim zalewem wypoczywa sporo ludzi.

Zamojska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadziła działania w zakresie oceny jakości wody w zbiorniku. W pobranych przez Centralne Laboratorium Badawcze próbach wody stwierdzono duże ilości tlenu rozpuszczonego, o czym świadczył brak martwych ryb w toni zbiornika. Jak się nam udało dowiedzieć, związki azotu i fosforu w próbach nie przekraczały norm jakości wody dla klasy III.

Czytaj także: Rowerami nad nieliski zalew

W przypadku innych badanych wskaźników, np. benzoapirenu i fluorantenu, antracenu, polibromowanych difenyloeterów i rtęci, stwierdzono ich stężenie „poniżej progu oznaczalności”, a zatem i one nie mogły być bezpośrednią przyczyną ginięcia małż.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 04.07.2022 11:20
W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )

Anka 11.07.2022 18:03
Jak sytuacja wygląda obecnie? Czy zostały już sprzątnięte? Czy da się po prostu posiedzieć nad jeziorem?

Żul Wiatr 15.10.2021 21:41
wina wędkarzy ,zanieczyścili zbiornik zanętą na maratonie browning ,zakazać tego obowiązkowo!!!!

to jasne 12.10.2021 18:12
pewnie kąpiący się w zalewie sikali do wody i tak skutek

Janmarek 14.10.2021 08:17
Tobie do łba chyba ktos nasikal ze takie glupoyy piszesz

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama