Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:59
Reklama

Zamość: Wzięła portfel jak swój i robiła zakupy

Znalazła portfel z kartą płatniczą i poszła na zakupy. Według kodeksu karnego to kradzież z włamaniem. Dlatego 58-letniej mieszkance Zamościa grozić może nawet do 10 lat więzienia.
Zamość: Wzięła portfel jak swój i robiła zakupy
Autor: Fot. pixabay.com

Sprawa miała swój początek jeszcze w wakacje. Wtedy 56-letnia zamościanka w jednym ze sklepów w galerii handlowej zostawiła portfel. Kiedy się zorientowała, wróciła tam, ale zguby już nie było. Kobieta zgłosiła więc kradzież portmonetki, w której miała dwie karty płatnicze i bon podarunkowy wartości 2 tys. zł.

Czytaj także: Brał cudze audi jak swoje

– W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że przy pomocy jednej ze skradzionych kart ktoś dokonywał zakupów na terenie miasta. W sumie dokonał kilku takich transakcji na łączną kwotę ponad 220 złotych – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że to sprawka 58-latki z Zamościa. Kobieta została zatrzymana w czwartek, 7 października, usłyszała zarzuty, przyznała się do winy. Niebawem stanie przed sądem.

Czytaj także: Znalazł portfel i zabrał. Teraz ma kłopoty

– Kodeks karny za kradzież z włamaniem, a tak właśnie kwalifikowane jest dokonywanie transakcji  nie swoją kartą bankomatową, przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje policjantka.

Czytaj także: Uczciwy nastolatek z gminy Mircze. Znalazł pieniądze i oddał

Czytaj także: Gotówkę przepił, znaleziony portfel wyrzucił. Grozi mu więzienie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama