Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:09
Reklama

Gm. Telatyn: Już pół wieku po ślubie. Czas na złote gody

Siedem par małżeńskich z gminy Telatyn pod koniec września obchodziło piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli złote gody.
Gm. Telatyn: Już pół wieku po ślubie. Czas na złote gody
Autor: Fot. UG Telatyn

Szczególna to okazja do świętowania bo te wspólnie przeżyte 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie każdemu bowiem jest dane obchodzić tak piękny jubileusz z różnych przyczyn. Dlatego tak ważne jest, by takie okazje były w szczególny sposób doceniane. Dostojni Jubilaci w Gminie Telatyn to:

- Bogusława i Józef Aniołowie

- Teresa i Henryk Dziedzicowie

- Teodozja i Jan Gmitrukowie

- Elżbieta i Józef Głuszkowie

- Eleonora i Bogdan Leszczukowie

- Jadwiga i Stanisław Michalczukowie

- Kazimiera i Stanisław Pigielowie

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski, którą w intencji małżonków odprawił proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Żulicach ks. Andrzej Bastrzyk.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Urzędzie Gminy Telatyn, którą prowadziła kierownik USC w Telatynie  Anna Wawrzusik-Szaruga. W wydarzeniu tym oprócz małżonków uczestniczył wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski oraz zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cielica, Przewodniczący Rady Gminy Telatyn  Jarosław Romanowski oraz ks. proboszcz Andrzej Bastrzyk.

Były życzenia, kwiaty, dyplomy okolicznościowe oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudę w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Wręczył je wójt Kozłowski. Złożył również dostojnym jubilatom życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia wraz z  podziękowaniem za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Życzenia i listy gratulacyjne jubilatom przekazał również poseł Tomasz Zieliński i starosta Henryk Karwan. Szczególnie wzruszającym momentem było złożenie podziękowania sobie nawzajem przez współmałżonków.

Każdy jubileusz bowiem to szczególny moment w życiu człowieka, to przede wszystkim czas podsumowań ale również podziękowania za przeżyte razem lata. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół LTM Disco. Odśpiewano tradycyjne "Sto lat" i wzniesiono toast za zdrowie małżonków.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama