Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:26
Reklama

Cysterna z niespodzianką. Co było w środku?

Teoretycznie była pusta, w praktyce, posłużyła przemytnikom jako skrytka na kontrabandę. W cysternie pociągu towarowego, który z Ukrainy dotarł do Polski, funkcjonariusze celni i pogranicznicy znaleźli 2,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Cysterna z niespodzianką. Co było w środku?
Autor: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Transport wjeżdżał do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Hrubieszowie. Cały skład został prześwietlony urządzeniem RTG. Nieprawidłowości w obrazie skanery funkcjonariusze dostrzegli na zdjęciach rzekomo pustej cysterny.

– Z uwagi na substancję, która był wcześniej przewożona w cysternie, do jej rewizji potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Podczas kontroli wnętrza zbiornika pomogli wezwani na miejsce funkcjonariusze straży pożarnej – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wspólnymi siłami mundurowi wydobyli z cysterny 2,7 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ponad 40 tys. zł.

Czytaj także: Przyjechał pociąg z Ukrainy. Papierosy schowali w rudzieOceń

Napisz komentarz
Komentarze
afera za aferą Gazeta Solidarność nawet nie wyrabia 02.10.2021 23:47
A co mogło być za co domniemani orczyki prezesi najprawdopodobie POLCARGO sie podorabiali. Chyba zawsze tam podwójne dno było pod wagonami. Hrubieszowskie to pewnie kluczowa sprawa w przemycie. I dla sprawy Domniemanie o Dob....szach i Polcargo bo to domysły. I domniemanie ze ludzie ze sląska tu jechali zeby transporty nadzowac. eraz mniej oficjalnie bo kiedyś ci co na wagonach pracowali to fajki sprzedawali. Ale co to w porównaniu z obecną aferą

LHS 30.09.2021 20:57
Co było latami w tych cysternach i pod węglem hahahah Majątków sie podorabiali na tym.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama