Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 08:43
Reklama

Cysterna z niespodzianką. Co było w środku?

Teoretycznie była pusta, w praktyce, posłużyła przemytnikom jako skrytka na kontrabandę. W cysternie pociągu towarowego, który z Ukrainy dotarł do Polski, funkcjonariusze celni i pogranicznicy znaleźli 2,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Cysterna z niespodzianką. Co było w środku?
Autor: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Transport wjeżdżał do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Hrubieszowie. Cały skład został prześwietlony urządzeniem RTG. Nieprawidłowości w obrazie skanery funkcjonariusze dostrzegli na zdjęciach rzekomo pustej cysterny.

– Z uwagi na substancję, która był wcześniej przewożona w cysternie, do jej rewizji potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Podczas kontroli wnętrza zbiornika pomogli wezwani na miejsce funkcjonariusze straży pożarnej – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wspólnymi siłami mundurowi wydobyli z cysterny 2,7 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ponad 40 tys. zł.

Czytaj także: Przyjechał pociąg z Ukrainy. Papierosy schowali w rudzieOceń

Napisz komentarz
Komentarze
afera za aferą Gazeta Solidarność nawet nie wyrabia 02.10.2021 23:47
A co mogło być za co domniemani orczyki prezesi najprawdopodobie POLCARGO sie podorabiali. Chyba zawsze tam podwójne dno było pod wagonami. Hrubieszowskie to pewnie kluczowa sprawa w przemycie. I dla sprawy Domniemanie o Dob....szach i Polcargo bo to domysły. I domniemanie ze ludzie ze sląska tu jechali zeby transporty nadzowac. eraz mniej oficjalnie bo kiedyś ci co na wagonach pracowali to fajki sprzedawali. Ale co to w porównaniu z obecną aferą

LHS 30.09.2021 20:57
Co było latami w tych cysternach i pod węglem hahahah Majątków sie podorabiali na tym.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama