– Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dyżury tam, gdzie nie ma swoich własnych placówek – informuje Małgorzata Korba, rzecznik prasowy ZUS na Lubelszczyźnie. – Pracownicy pomagają rodzicom i opiekunom uczniów w składaniu elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+”.
Eksperci pojawią się we wtorek (14 września) w Tarnogrodzie (dyżur w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej potrwa od godz. 10 do 12). W środę (15 września) pracownicy ZUS w godz. 10-12 będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Obszy, natomiast w czwartek (16 września) odwiedzą Łaszczów (dyżur w placówce Poczty Polskiej w godz. 10-15).
Szczegółowe informacje o godzinach i miejscu kolejnych dyżurów można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce o świadczeniu „Dobry Start 300+”.
Przypomnijmy, że ZUS przyjmuje wnioski o 300+ do końca listopada. Do złożenia wniosku potrzebne są: dowód osobisty, e-mail, numer telefonu i numer rachunku bankowego.
Na terenie obsługiwanym przez oddział ZUS w Biłgoraju świadczenie „Dobry Start 300+” trafiło przed końcem wakacji do rodziców i opiekunów 55 tys. dzieci. Łączna kwota wypłat sięgnęła 16,5 mln zł.

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze