Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:00
Reklama

Zamość: Ulica Literacka już w ten weekend, tuż za rogiem

Już w najbliższy weekend (10-11 września 2021 r.) w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się 14 „Ulica Literacka".
Zamość: Ulica Literacka już w ten weekend, tuż za rogiem

Motywem Ulicy jest temat: ZATRZYMANE W KADRZE FOTOGRAFII I LITERATURY. Zamojski Dom Kultury zaprosił na "Ulicę" Andrzeja Stasiuka, Marcina Kydryńskiego, Agnieszkę Pajączkowską, a także wielu innych poetów, prozaików, dziennikarzy, historyków, regionalistów, którzy przeczytają wybrane literackie obrazy/ kadry nawiązujące do historii, wspomnień, minionych pejzaży.

W programie są m.in. wystawy Darka Łukasika i Adama Gąsianowskiego. Spotkania autorskie poprowadzą zamościanie: Leszek Wójtowicz, Agnieszka i Piotr Pielowie, Andrzej Pogudz.

Odsłonięty zostanie „Znikomek”, piąta rzeźba z cyklu postaci inspirowanych twórczością Bolesława Leśmiana, której autorem jest Bartłomiej Sęczawa, a fundatorką Stanisława Igras. O wierszu „Znikomek" opowie Piotr Linek. Wydarzenie uświetni leśmianowski spektakl „Zamyślenie” w wykonaniu Dominiki Ostałowskiej i Igora Przebindowskiego.

W realizację "Ulicy" włączyli się Ewa i Wojciech Górscy (aranżacje), Katarzyna Linek (recytacja), Kamil Sulima (zwiastun Ulicy), Agnieszka Szykuła-Żygawska (spotkanie: W kadrze literatury).

Program 14 „Ulicy Literackiej"”

10 września (piątek)
16:00 W kadrze literatury poeci, prozaicy, autorzy książek o tematyce regionalnej czytają literackie obrazy nawiązujące do historii i wspomnień

18.00 Darek Łukasik - wystawa: jeden obraz i „Cytaty” Tak sobie rozmawiamy – Darek Łukasik i Leszek Wójtowicz

18.30 z Andrzejem Stasiukiem o książce „Przewóz” rozmawiają Leszek Wójtowicz i Bożena Fornek

20.00 z Marcinem Kydryńskim - „Gdzieś pomiędzy Bielą a Dalą” rozmawiają Agnieszka i Piotr Pielowie Piątek
 

11 września (sobota)
17.00 odsłonięcie „Znikomka” - rzeźby autorstwa Bartłomieja Sęczawy, ufundowanej przez Stanisławę Igras. O wierszu Bolesława Leśmiana „Znikomek” opowie Piotr Linek

17.30 „Zapomnienie" - Spektakl wg tekstów Bolesława Leśmiana Dominika Ostałowska (recytacja) i Igor Przebindowski (muzyka)

18.30 Z Agnieszką Pajączkowską o książce „Wędrowny Zakład Fotograficzny” rozmawia Andrzej Pogudz

19.30 W kadrze fotografii i literatury rozstrzygniecie konkursu na literacki dopisek do zdjęć Adama Gąsianowskiego

Ponadto: Ewa i Wojciech Górscy - aranżacje, Kasia Linek - recytacja, Kamil Sulima - zwiastun Ulicy Ulica Literacka - gościem restauracji Piwnica pod św. Kazimierzem


Festiwal dofinansowało Miasto Zamość.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama