Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:11
Reklama

Zamość: Ulica Literacka już w ten weekend, tuż za rogiem

Już w najbliższy weekend (10-11 września 2021 r.) w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się 14 „Ulica Literacka".
Zamość: Ulica Literacka już w ten weekend, tuż za rogiem

Motywem Ulicy jest temat: ZATRZYMANE W KADRZE FOTOGRAFII I LITERATURY. Zamojski Dom Kultury zaprosił na "Ulicę" Andrzeja Stasiuka, Marcina Kydryńskiego, Agnieszkę Pajączkowską, a także wielu innych poetów, prozaików, dziennikarzy, historyków, regionalistów, którzy przeczytają wybrane literackie obrazy/ kadry nawiązujące do historii, wspomnień, minionych pejzaży.

W programie są m.in. wystawy Darka Łukasika i Adama Gąsianowskiego. Spotkania autorskie poprowadzą zamościanie: Leszek Wójtowicz, Agnieszka i Piotr Pielowie, Andrzej Pogudz.

Odsłonięty zostanie „Znikomek”, piąta rzeźba z cyklu postaci inspirowanych twórczością Bolesława Leśmiana, której autorem jest Bartłomiej Sęczawa, a fundatorką Stanisława Igras. O wierszu „Znikomek" opowie Piotr Linek. Wydarzenie uświetni leśmianowski spektakl „Zamyślenie” w wykonaniu Dominiki Ostałowskiej i Igora Przebindowskiego.

W realizację "Ulicy" włączyli się Ewa i Wojciech Górscy (aranżacje), Katarzyna Linek (recytacja), Kamil Sulima (zwiastun Ulicy), Agnieszka Szykuła-Żygawska (spotkanie: W kadrze literatury).

Program 14 „Ulicy Literackiej"”

10 września (piątek)
16:00 W kadrze literatury poeci, prozaicy, autorzy książek o tematyce regionalnej czytają literackie obrazy nawiązujące do historii i wspomnień

18.00 Darek Łukasik - wystawa: jeden obraz i „Cytaty” Tak sobie rozmawiamy – Darek Łukasik i Leszek Wójtowicz

18.30 z Andrzejem Stasiukiem o książce „Przewóz” rozmawiają Leszek Wójtowicz i Bożena Fornek

20.00 z Marcinem Kydryńskim - „Gdzieś pomiędzy Bielą a Dalą” rozmawiają Agnieszka i Piotr Pielowie Piątek
 

11 września (sobota)
17.00 odsłonięcie „Znikomka” - rzeźby autorstwa Bartłomieja Sęczawy, ufundowanej przez Stanisławę Igras. O wierszu Bolesława Leśmiana „Znikomek” opowie Piotr Linek

17.30 „Zapomnienie" - Spektakl wg tekstów Bolesława Leśmiana Dominika Ostałowska (recytacja) i Igor Przebindowski (muzyka)

18.30 Z Agnieszką Pajączkowską o książce „Wędrowny Zakład Fotograficzny” rozmawia Andrzej Pogudz

19.30 W kadrze fotografii i literatury rozstrzygniecie konkursu na literacki dopisek do zdjęć Adama Gąsianowskiego

Ponadto: Ewa i Wojciech Górscy - aranżacje, Kasia Linek - recytacja, Kamil Sulima - zwiastun Ulicy Ulica Literacka - gościem restauracji Piwnica pod św. Kazimierzem


Festiwal dofinansowało Miasto Zamość.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama