Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 10:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Koalicja czekała na te wyniki od dawna. Najnowszy sondaż wyborczy

Na takie informacje Koalicja Obywatelska czekała od kilku lat. Według najnowszego badania, formacji tej udało się dogonić Prawo i Sprawiedliwość. Sondaż przynosi bardzo złe informacje dla Pawła Kukiza.
Koalicja czekała na te wyniki od dawna. Najnowszy sondaż wyborczy
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk

Autor: Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl/European People's Party - IMG_7386, CC BY 2.0

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę Kantar podaje portal Onet. Telefoniczne badanie zostało wykonane 13 sierpnia (dwa dni po przyjęciu przez sejm tzw. „lex TVN”) na próbie 800 dorosłych osób. Pracowania przeprowadziła sondaż na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Koalicji Obywatelskiej udało się po bardzo długim czasie dogonić w notowaniach Prawo i Sprawiedliwość.

Zarówno partia Jarosława Kaczyńskiego, jak i formacja, której największą częścią jest ugrupowanie kierowane przez Donalda Tuska, cieszą się 26-procentowym poparciem. Kantar zestawia te dane z informacjami, jakie firma podawała miesiąc temu i wynika z tego, że PiS zanotował spadek poparcia o trzy punkty procentowe. Z kolei dzisiejsze badanie daje KO wzrost o 2 punkty procentowe. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą gotowych jest zagłosować 17 proc. ankietowanych. Dla tej formacji to o 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu. Wzrost zanotowała także Lewica, bo 30 dni temu miała notowania niższe o 3 punkty procentowe. Dziś to równo 10 procent. Za to w miejscu sondażowym stoi Konfederacja (7 procent).

Gdyby te wyniki przełożyły się na głosowanie w wyborach parlamentarnych, to poza sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (3 proc.) oraz Kukiz’15, dla którego poparcie szacowane jest w okolicach zera. Z badania wynika także, że Polacy zdecydowanie będą głosować w wyborach. Taką deklarację złożyło aż 75 procent zapytanych o zdanie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Komuna pierze mózgowinę Data dodania komentarza: 17.06.2026, 04:36 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: Klaudia 52L . Treść komentarza: Ich nic nie obraza IKAR bo tym bezwstydnym i bezszczelnym ludziom pluc w oczy a powiedza ze pada deszcz . Z niewinności uciekli jeden z drugim za granice jak szczury . Mafia patologi oszustow . Tyle o tych ludziach mozna tylko powiedziec ! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:26 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta
Reklama
Reklama
Reklama