Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:33
Reklama

Są pieniądze na dojazd do pól

W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano umowy na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wśród samorządów, które dostały wsparcie są gminy z naszego regionu.
Są pieniądze na dojazd do pól
Rolnikom łatwiej będzie dojechać do pól.

Podpisano pierwsze 40 umów na łączną kwotę ponad 3 mln zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu ze środków celowych budżetu województwa samorządy zmodernizują ponad 21 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wysokość przekazywanej dotacji celowej wynosi do 70 proc. (w przypadku budowy drogi) i do 60 proc. (przy modernizacji drogi).

Z powiatu biłgorajskiego umowy podpisały gminy Goraj i Łukowa. – Na budowę drogi nazywanej przez mieszkańców Malowiczka Południe w Łukowej I dostaliśmy 120 tys. zł, co stanowi 58 proc. wartości zadania – cieszy się wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra. – Obecnie to polna droga przy której po obu stronach znajdują się pola uprawne. Planujemy wykonanie podbudowy i położenie asfaltu na długości 650 m. Droga będzie miała szerokość 3,5 m. Bardzo się wszyscy cieszymy się, że dojazd do pól będzie za niedługo ułatwiony.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama