Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:56
Reklama

Nikt nie sądził, że to kiedyś nastąpi. Messi opuszcza Barcelonę

Kibice rozpaczają, komentatorzy sportowi nie kryją zaskoczenia. Lionel Messi odchodzi z FC Barcelony. Grał w tym klubie 20 lat, a teraz na pewno po piłkarza ustawi się kolejka chętnych.
Nikt nie sądził, że to kiedyś nastąpi. Messi opuszcza Barcelonę
Autor: iStock/Autorstwa Кирилл Венедиктов - https://www.soccer.ru/galery/1055457/photo/733439, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=99649717

Od początku lipca jeden z najlepszych piłkarzy świata, marka i znak rozpoznawczy katalońskiego klubu, jest już wolnym zawodnikiem. 34-letni Lionel Messi mógł swobodnie odejść z FC Barcelony, ale wiele wskazywało na to, że piłkarz po wakacjach podpisze kontrakt na następne sezony. Tym bardziej, że „Barca” to jego dom. Zaczął tu grać w wieku 13 lat. Tymczasem właśnie ogłoszono, że zawodnik rozstaje się z „dumą Katalonii”.

O co chodzi?

Pomimo że FC Barcelona i Lionel Messi osiągnęli porozumienie, aby podpisać dziś nowy kontrakt, nie może to nastąpić z powodu przeszkód finansowych i strukturalnych związanych z przepisami ligi hiszpańskiej." – napisano w wydanym właśnie oświadczeniu. O co dokładnie chodzi? O pieniądze. Katalończycy mają poważne problemy finansowe, piłkarz zgodził się na obniżenie pensji, ale to jednak było za mało. Argetyńczyk miał otrzymywać 20 mln euro zamiast dotychczasowych 60 mln euro rocznie, jednak wprowadzone niedawno przepisy hiszpańskiej ligi sprawiają, że limit wydatków klubu na pensje piłkarzy i tak zostałby przekroczony. Gdyby FC Barcelona zatrzymała Messiego, musiałaby zwolnić kilku innych zawodników.

Co dalej?

Nie ma wątpliwości, że Argetyńczyk może teraz wybrać dowolny klub świata, który tylko zaproponuje odpowiednią stawkę. Na razie nikt oficjalnie się nie wypowiedział się na ten temat, ale piłkarscy eksperci już spekulują, że po zawodnika może się zgłosić np. Manchester City. Wymieniany jest także amerykański kierunek. Tu pada nazwa np. Interu Miami, czyli klubu którego prezesem jest David Beckham, a trenerem Phil Neville.

Gwiazda

Lionel Messi, urodził się 1987 roku w Rosario. To kapitan reprezentacji Argentyny, na koncie ma największą liczbę strzelonych goli dla FC Barcelony, zdobył olimpijskie złoto (2008 Chiny), 10 razy był mistrzem Hiszpanii i 4 zwyciężył z katalońskim klubem Ligę Mistrzów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama