Działo się to w sobotę, 17 lipca. Kiedy mundurowi namierzyli cudzoziemców i ich wylegitymowali, okazało się, że obaj pochodzą z Syrii. Oczywiście nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.
Obaj zostali przebadani na obecność SARS-COV-2, a poźniej przewiezieni do placówki SG.
– Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z terytorium Ukrainy do Polski. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Syryjczycy zostali ukarani mandatami, a gdy polskie służby wykonały wobec nich wszelkie czynności, przekazały mężczyzn na Ukrainę.

![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze