Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:49
Reklama

Przepis na sukces przy organizacji konferencji firmowej

Osoba organizująca konferencję firmową, podobnie jak jej uczestnicy pragną, by wydarzenie odbyło się bez komplikacji. W związku z tym, tego typu zadanie powierzyć należy firmie eventowej lub zapoznać się z kilkoma wskazówkami, gwarantującymi pomyślny przebieg spotkania. Nie wystarczy podać terminu i miejsca – w danej chwili każdy element musi ze sobą współgrać, gdyż wpływa na dobre imię firmy. To też dbałość o jedną z bezcennych wartości – czas. Zatem, organizacja konferencji firmowej powinna uwzględniać kilka składników, z których bez wątpienia powstanie doskonałe dzieło.
Przepis na sukces przy organizacji konferencji firmowej

Temat i cel konferencji

Trudno organizować konferencję firmową czy jakąkolwiek inną imprezę bez określenia, z jakiego powodu owo wydarzenie ma mieć miejsce. Należy tutaj wziąć pod uwagę główny temat spotkania i stworzyć plan tematów, które mają zostać poruszone. Uwzględnić tutaj należy metodę prezentacji produktu/zagadnienia. Warto także jeszcze przed rozpoczęciem konferencji znać cel, jaki pragniemy osiągnąć, by spotkanie można było uznać za udane.

Uczestnicy konferencji

Oprócz prezentowanej idei czy artykułu jest pewien ''detal'' znacznie istotniejszy. Jest nim grono zaproszonych osób. Dla korzystnych rezultatów spotkania oraz mając na uwadze dobro gości, dobrze jest wiedzieć uprzednio, z myślą o kim konferencja firmowa ma się odbyć. A grono może być różnorodne: od poważnych prezesów firmy, którzy mają podsumować rok, aż po pracowników niskiego szczebla, którzy uczestniczą na przykład w jubileuszu firmy.

Budżet

Wszelkie aspekty organizacyjne dostosować należy do budżetu jakim dysponuje firma, dla której organizowana jest konferencja. Wszelkie elementy: wyposażenie i styl sali, rodzaj i wielkość cateringu czy transport powinien współgrać ze statusem marki. Przyda się dokładny research i sprawdzenie preferencji prezesów firmy, którzy pragną zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Termin

Choć wszelkim spotkaniom – zwłaszcza plenerowym – sprzyja słoneczna pogoda, to jednak nie zawsze okazuje się to rozwiązaniem optymalnym. Spotkanie organizowane w miesiącach letnich nie sprzyja wysokiej frekwencji z powodu okresu urlopowego. Warto wziąć pod uwagę ten aspekt i uprzednio sprawdzić grafik pracy uczestników konferencji.

Lokalizacja

To oczywiste, że nie każda firma dysponuje ogromną salą, w której zorganizować można konferencję. Mało tego – nawet jeśli takowe zaplecze istnieje, to pracownicy preferują spotkania poza miejscem swojego zatrudnienia, gdyż wprowadza to odpowiednio element rozluźnienia lub powagi. W przypadku wielodniowych spotkań, w których program wchodzi szereg prelekcji czy szkoleń warto rozważyć organizację eventu w centrum kongresowym, które oferuje mnóstwo udogodnień. Proszę tylko uwzględnić zgodność terminów i dostępność sal.

Kwestia logistyczna

Konferencje firmowe bywają często okazją do świętowania i wznoszenia toastów, co wiąże się z koniecznością zorganizowania transportu dla jej uczestników. Kluczowe jest również sprawdzenie dostępności toalet i podjazdów dla osób niepełnosprawnych, połączenia z internetem oraz tego, jakim sprzętem multimedialnym dysponuje firma organizująca event. Nieco mniej dostrzegane, jednak niezbędne, jest zadbanie o stosowną scenografię, która doskonale zaprezentuje się na pamiątkowych zdjęciach i podkreśli rangę wydarzenia.

Catering

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny posiłek. Godziny spędzone na słuchaniu wykładów, czy uczestnictwo w dyskusjach wbrew pozorom wyczerpuje. W związku z tym, należy uwzględnić przerwę na obiad/kolację lub chociażby kawowy poczęstunek. W każdym mieście znajduje się restauracja, która zapewni doskonały catering, uwzględniający także preferencje żywieniowe wegetarian i alergików. Proszę pamiętać, że posiłek to szansa na naładowanie akumulatorów, a co za tym idzie – wydajniejsze uczestnictwo w konferencji.

Gadżety konferencyjne

Ich obecność może być niezauważalna – ich brak daje o sobie znać. Materiały reklamowe i gadżety pomocnicze pozwalają wczuć się w sytuację. Logotyp firmy umieszczony na długopisie czy znak firmowy obecny na notesie nie tylko reprezentuje markę, ale przede wszystkim nie pozwala na chwilę rozkojarzenia podczas konferencji. To także promocja, która pozostaje w zasobach uczestników wydarzenia długo po zakończeniu spotkania, którzy miło wspominać będą spędzony czas.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
profesjonalny koordynator 20.07.2021 10:46
Profesjonalna konferencja musi mieć tą kropkę nad i. W tym roku będę szukać we wrześniu na targach RemaExtra nowych i oryginalnych gadzetów firmowych. Mam nadzieję, że wydarzenie w Nadrzynie będzie bardzo owocne!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama