Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 11:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Uważaj na kaszę z Biedronki. Sklep wycofuje partię produktu

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że popularna kasza dostępna w sklepach sieci Biedronka, może zawierać szkodliwy dla zdrowia składnik. Podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze sklepów. Producent apeluje również o zwrot kaszy z wadliwej partii.
Uważaj na kaszę z Biedronki. Sklep wycofuje partię produktu

Autor: iStock

Kasza gryczana Plony Natury

Państwowa Inspekcja Sanitarna, po przeprowadzeniu reprezentatywnych badań na produktach spożywczych, stwierdziła w kaszy gryczanej Plony Natury pakowanej w woreczkach, obecność pestycydu. Poziom chloropiryfosu miał przekraczać najwyższy dopuszczalny próg, dlatego podjęto decyzję o wycofaniu całej partii produktu ze sprzedaży.

Jak rozpoznać kwestionowaną kaszę?

Producent podał szczegółowe dane, które pomogą wyodrębnić partię wadliwego produktu. Jeśli posiadasz w swojej kuchni taką kaszę, koniecznie sprawdź, czy widniejące na niej oznaczenia, pokrywają się z poniższymi:

Produkt: Kasza Gryczana Plony Natury, 4x100 gramów

Najlepiej spożyć przed/ numer partii: 08.04.2022 18:49 161PLALB21AD214

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Producent: Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Produkcyjny, ul. Przemysłowa 9, 83-400 Kościerzyna


graf.: GIS

Jakie działania zostały podjęte?

Producent wykonał badania na próbce archiwalnej kaszy, jednak nie wykazały one obecności chloropiryfosu. Aby mieć pewność, że wadliwa kasza nie będzie trafiać w ręce konsumentów, zarówno firma Sawex Foods jak i dystrybutor, Jeronimo Martins Polska, wycofały z obrotu całą partię kwestionowanego produktu. Działania nadzorowane są przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Gdzie zwrócić?

Klienci, którzy posiadają wadliwy produkt, proszeni są o jego zwrot w najbliższym sklepie Biedronka, w oryginalnym opakowaniu umożliwiającym zweryfikowanie partii. Nie jest wymagane okazanie dowodu zakupu. 


Czym jest chloropiryfos?

Jest to pestycyd, który powszechnie stosuje się jako środek owadobójczy. Według Komisji Europejskiej, substancja może niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka. Zaobserwowano również, że powoduje zaburzenia poznawcze w kontakcie płodu z ciężarną matką oraz wywołuje zaburzenia genetyczne. Może obniżać rozrodczość organizmów.

W przypadku dodatkowych pytań, konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic Cena: 249000 PLNOferujemy na sprzedaż wyjątkowo atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 0,5645 ha, położoną w Werbkowicach, na południowych obrzeżach miejscowości. Nieruchomość znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie terenów zielonych oraz rzeki Huczwy.Działka położona jest przy bocznej drodze gminnej, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej oraz gospodarstw. Lokalizacja zapewnia wygodny i szybki dojazd do centrum miejscowości, a jednocześnie gwarantuje prywatność i spokój.Podstawowe informacje:Numer działki: 925Powierzchnia: 0,5645 haKształt: prostokątWymiary: ok. 60 m x 95 mUkształtowanie terenu: płaskaStan: działka nieogrodzona, obecnie w uprawie rolnejIstnieje możliwość podziału na mniejsze działkiPrzeznaczenie w MPZP:Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (przeznaczenie podstawowe). Dopuszczalna zabudowa: budynki mieszkalne jednorodzinne, gospodarcze i garaże, usługi oraz obiekty małej architektury.Media:prąd – słup na działcewodociąg – w drodzeświatłowód – w drodzeDziałka posiada pośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej oraz bezpośredni zjazd na drogę gminną. Natężenie ruchu jest niskie, ograniczone do ruchu lokalnego.Otoczenie i lokalizacja:Nieruchomość położona jest na obrzeżach Werbkowic, wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej, pól uprawnych oraz lasów. W niedalekiej odległości przebiega linia kolejowa LHS oraz płynie rzeka Huczwa. Okolica sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.Atuty nieruchomości:duża powierzchnia i możliwość podziału działkispokojna, zielona okolicabliskość większej miejscowości z pełną infrastrukturą: sklepy, szkoła, przychodnie, Dom Kulturyrozwijająca się strefa podmiejska, atrakcyjna również inwestycyjnieregularny kształt i płaski teren ułatwiający zabudowędostęp do wszystkich mediów umożliwiający szybkie rozpoczęcie budowyTo idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, przestrzeń i kontakt z naturą, a jednocześnie chcących pozostać w zasięgu pełnej infrastruktury.Nie czekaj – zadzwoń, umów się na prezentację i stwórz tu swój wymarzony dom.Zapraszam!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Justyna Łagoda Tel. 665 750 080Północ nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 322- 400 ZamośćData dodania ogłoszenia: 15.01.2026Atrakcyjna działka na obrzeżach Werbkowic
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: macieTreść komentarza: "WETOMAT" zawetował ustawę o bezpieczeństwie dzieci w internecie, bo chce się przypodobać kibolom ,tym z PISowskiej Góry" w Częstochowie ?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 10:29Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: akcjaTreść komentarza: Szkoda, że poszukiwanych zatrzymują tylko w czasie organizowanych /dla statystyki /akcji.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 08:57Źródło komentarza: W 2 dni zamojscy policjanci zatrzymali 16 poszukiwanych. Niektórzy lata spędzą za kratamiAutor komentarza: Polak małyTreść komentarza: Idiotyzm nazywany postępem ? W Wirlkiej Brytanii ziemi takim postępowym pomysłom kierowca nie reaguje kiedy samochód uderza w drugi pojazd lub pieszego i nie wie dlaczego ?!!!? To jest skutek wychowywania i nad czym zbywania komputerów i smartfonów . W UK szukają sposobu na podniesienie skuteczności nauczania nowych kierowców bezpiecznej jazdy a w Polsce wprowadzają to od czego tam chcą UCIEC po nie udanym „eksperymencie „ !Data dodania komentarza: 20.01.2026, 00:41Źródło komentarza: Nowe na egzaminie na prawo jazdy. Kursanci egzaminowani z czegoś, czego nikt ich nie uczyłAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Wiatraki mogą być celem cyberataku - straszne.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 22:45Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Komunistyczną międzynarodówke na pewno nie puszcząData dodania komentarza: 19.01.2026, 20:35Źródło komentarza: Planujecie ślub? Sprawdźcie, jakich piosenek nie można puścić w kościele, bo jest zakazAutor komentarza: Bez jajTreść komentarza: Ciekawe jakby były tęczowe czy też musiały by być wymienioneData dodania komentarza: 19.01.2026, 20:32Źródło komentarza: 2026 rokiem kolejek. Dowody i prawa jazdy do wymiany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama