Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:16
Reklama

Burza nad Zamościem. Dużo interwencji strażackich?

Wiało, grzmiało, błyskało i padał bardzo intensywny deszcz, ale na szczęście burza, która nocą z czwartku na piątek (24/25 czerwca) przeszła nad powiatem zamojskim nie spowodowała większych strat, a strażacy nie byli wzywani do żadnych związanych z nią interwencji. Ale i tak ostatniej doby mieli co robić.
Burza nad Zamościem. Dużo interwencji strażackich?
Burza przeszła nad Zamościem nocą. Nie wyrządziła większych szkód

Wczoraj odnotowano bowiem w powiecie zamojskim dwa wypadki, w których konieczne było wzywanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W Miączynie Kolonii w pobliżu przystanku autobusowego kierujący samochodem osobowym potrącił dziewczynkę. Pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Miączynie. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Strażacy zabezpieczyli także lądowanie śmigłowca.

Do kolejnego wypadku doszło w miejscowości Potok Senderki.

– Po dachowaniu samochód, VW sharan znajdował się w rowie, gdzie przygniótł kierującego 42-letniego mężczyznę. Mieszkańcy wydobyli kierowcę spod pojazdu, będący przypadkowo na miejscu druhowie OSP Stara Huta przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Po przybyciu zastępów JRG Zamość ratownik medyczny dokonał udrożnienia dróg oddechowych poprzez założenie maski krtaniowej i dalej kontynuował resuscytację z jednoczesnym podaniem tlenu – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Poszkodowanego przekazano medykom. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce bezpiecznego lodowania LPR.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Tylko jedna z parafianek zauważyła, że gość się kiwa a reszta parafianek patrzyła, czy księdzu stoi czy nieData dodania komentarza: 09.08.2022, 19:15Źródło komentarza: Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komuniiAutor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknot
Reklama
Reklama