Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:53
Reklama

Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszych

Dokładnie 21 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie lubelskim otrzymało promesy na nowe wozy bojowe. Wśród obdarowanych są także druhowie z naszego terenu.
Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszych
Autor: Fot. st. asp. Tomasz Stachyra/KW PSP Lublin

Uroczystość odbyła się we wtorek (8 czerwca) w Lublinie. Wśród beneficjentów są zarówno OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (12 jednostek) jak i jednostki OSP spoza systemu (9 jednostek). Łącznie otrzymają wsparcie sięgające 16 mln złotych, z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, narodowego i wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do strażackich wozów dokładają się także samorządy.

Wśród obdarowanych znalazły się jednostki z terenu byłego województwa zamojskiego: OSP Teptiuków, Bełżec I, Bondyrz, Bodaczów i Gózd Lipiński.

Promesy wręczali wicewojewoda Robert Gmitruczuk, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, poseł na Sejm RP – Jerzy Bielecki, poseł na Sejm RP – Sylwester Tułajew oraz członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marek Jakubowski 02.07.2022 12:16
Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnik

Marek 02.07.2022 17:34
Mamy nowoą remizie

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama