Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:31
Reklama

Rajd Rowerowy Pamięci Józefa Piłsudskiego (ZDJĘCIA)

W sobotę, 5 czerwca niemal dwustu rowerzystów wzięło udział w Rajdzie Rowerowym Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramach obchodów 100. rocznicy pobytu Marszałka w Tomaszowie Lubelskim, a także Roku Marszałka w powiecie tomaszowskim.
Rajd Rowerowy Pamięci Józefa Piłsudskiego (ZDJĘCIA)
Rajd Rowerowy Pamięci Józefa Piłsudskiego
Autor: Fot. Organizatorzy

Dzięki pomocy zaangażowanych w wydarzenie podmiotów udało się przygotować rajd na najwyższym poziomie i zapewnić atrakcyjny i bezpieczny czas uczestnikom.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali z rąk posłów na Sejm RP: Tomasza Zielińskiego i Sławomira Skwarka oraz Wiesława Cielicy – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tomaszowskiego, Henryka Karwana – Starosty Tomaszowskiego, Jarosława Korzenia – Wicestarosty pakiety startowe oraz promocyjne.

Uczestnicy rajdu przyjechali do Tomaszowa Lubelskiego między innymi z : Warszawy, Łukowa, Zamościa, Rawy Ruskiej, Lubaczowa, Lublina, Inowrocławia, Rzeszowa, Chełma, Krasnegostawu, Biłgoraja, Krakowa, Jakubowic Konińskich, Janowa (powiat chełmski), Skierbieszowa,  Adamowa, Włodawy, Horyńca Zdroju.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji rajdu składamy:

– Jackowi Kozakowi i Mariuszowi Skorniewskiemu oraz całej służbie bezpieczeństwa za dowodzenie całą grupą,

– Związkowi Piłsudczyków RP odział w Tomaszowie Lubelskim oraz Grupie Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Tomaszowa Lubelskiego za przygotowanie symbolicznego przejścia granicznego na styku gmin Tomaszów Lubelski i Rachanie oraz za przygotowanie posiłku regeneracyjnego dla rowerzystów,

– podkomisarzowi Tadeuszowi Bieleckiemu za osobiste czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników oraz całemu sztabowi Wydziału Ruchu Drogowego,

– druhom strażakom za pomoc w kierowaniu ruchem na całej stukilometrowej trasie, a szczególnie Ochotniczej Straży Pożarnej z Ulowa za pomoc grupie najtrudniejszym odcinku leśnym,

– załodze pogotowia ratunkowego za czujność i opiekę medyczną

– serwisowi „Ale Jazda” z Zamościa z profesjonalną obsługę i zabezpieczanie rowerzystów na całej trasie,

– wszystkim uczestnikom rajdu za życzliwość, zdyscyplinowanie, doskonałą formę i wyrozumiałość,

– 4-letniemu Wojtusiowi, jako najmłodszemu uczestnikowi, który wspólnie z rodzicami przejechał całą trasę,

– panu Marianowi 72-letniemu rowerzyście z Horyńca Zdroju jako najstarszemu uczestnikowi rajdu,

– Stowarzyszeniu Gimnastycznemu „Roztoczanka” z opiekunką Joanną Bartecką, Tomaszowskiemu Domowi Kultury, wójtom gmin, przez które przebiegała trasa rajdu.

Organizatorzy dziękują za przychylne opinie wygłoszonych po rajdzie.

  • “Dziękujemy organizatorom za bezpieczny i malowniczy rajd. Chcemy więcej!”
  • “Ogólnie muszę przyznać, że to jeden z lepszych rajdów na jakim byłem i na pewno bardzo miło będę go wspominał”.

Już teraz zapraszamy na przyszły rok. Do zobaczenia na szlakach Powiatu Tomaszowskiego!

Organizatorzy: Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Robim Co Możem z Ulhówka, Lokalna Organizacja Turystyczna „Roztocze”, Stowarzyszenie Pamięci 1 Pułku Piechoty KOP oraz Związek Piłsudczyków RP Oddział Tomaszów Lubelski.

Komandor Rajdu: Jarosław Korzeń

Kierownik Rajdu: Mariusz Skorniewski

Koordynatorzy Rajdu: Ewelina Michniak i Magdalena Tereszczuk

Kierownik Biura Rajdu: Magdalena Leszczyńska

Służba Porządkowa Rajdu: Jacek Kozak i Andrzej Bartecki.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama