Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:20
Reklama

Tenis stołowy: Mamy awans do Ekstraklasy! (ZDJĘCIA)

Tenisistki drużyny Uczelnia Państwowa Zamość wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i po emocjonującym meczu wygraną 7:3 z Bogorią Grodzisk Mazowiecki przypieczętowały swój awans do Ekstraklasy kobiet.
Tenis stołowy: Mamy awans do Ekstraklasy! (ZDJĘCIA)
Tenisistki stołowe UPZ awansowały w pięknym stylu.
Autor: Fot. UPZ

 

 

Pierwszy mecz barażowy rozegrany w Grodzisku Mazowieckim zakończył się remisem 5:5, w związku z czym losy awansu miały rozstrzygnąć się w Zamościu.

Początek meczu podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania barażowego był bardzo wyrównany. Swoje partie singlowe wygrały Klaudia Kusińska i Anna Brzyska, porażki zanotowały Aleksandra Osuch i Karolina Lalak. Przy stanie 2:2 bilans setów przemawiał na korzyść drużyny z Mazowsza i to zawodniczki Bogorii były przez chwilę bliżej Ekstraklasy.

Kluczowe dla losów meczu okazały się gry deblowe. Na pierwszym stole Anna Brzyska i Aleksandra Osuch wygrały 3:1, a na drugim po zaciętym pojedynku i pięciu setach Klaudia Kusińska i Karolina Lalak pokonały rywalki 3:2. Tym samym zamojski zespół wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał. Kolejny singlowy pojedynek wygrała najpierw Kaludia Kusińska, a następnie Karolina Lalak. Przy stanie 6:2 trener Piotr Kostrubiec i zawodniczki mogli już świętować awans.

Chwilę po zwycięskim punkcie Karolina utonęła w ramionach koleżanek z zespołu. Na drugim stole kolejny pojedynek wygrała z kolei Anna Brzyska. W ostatniej partii meczu Aleksandra Osuch uległa zawodniczce Bogorii 0:3. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Uczelnia Państwowa Zamość 7:3.

Awans wywalczyła drużyna w składzie: Klaudia Kusińska, Anna Brzyska, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch i Wiktoria Puzio.

- To kolejna historyczna chwila dla naszego klubu. W ubiegłym roku do Superligi awansowała drużyna mężczyzn, a teraz w Ekstraklasie mamy drużynę kobiet. Chciałbym podziękować dziewczynom za świetny mecz, bo dały z siebie maksimum umiejętności. Zwłaszcza w decydujących grach deblowych pokazały charakter. Tenis stołowy w naszym regionie kwitnie. Jestem ogromnie szczęśliwy - mówił trener Piotr Kostrubiec, szkoleniowiec zamojskiej drużyny.

Po awansie do Ekstraklasy kobiet Uczelnia Państwowa Trefl Zamość jest jedynym ośrodkiem tenisa stołowego w Polsce, który ma dwie drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju.

Całej drużynie, działaczom, sponsorom i osobom wspierającym klub składamy serdeczne gratulacje!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: noereTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Miał być pewny zysk, była strataAutor komentarza: zdziwionyTreść komentarza: a gdzie leży w Tatrach?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: przeciezTreść komentarza: przez SusiecData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: biedny ten piisTreść komentarza: znowu sobie strzelili w stope tym podrecznikiem z in vitro, kolejne 90 tys. osób urodzonych z in vitro a jesli liczyc ich rodziców i tych, ktorzy juz dorosli to ze 200 tys nie bedzie juz glosowac na pisData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:52Źródło komentarza: PiS przesuwa termin wyborów. Jest projekt ustawyAutor komentarza: bkioTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:47Źródło komentarza: Pow. biłgorajski: Pieniądze dla strażaków ochotnikówAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi Dębskiemu
Reklama
Reklama