Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 13:30
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Zamość: Scena jest dla nich. Po castingu do sztuki teatralnej w ZDK (ZDJĘCIA)

Karolina Suchodolska, Karol Olszewski, Natalia Karchut, Kacper Lechowicz, Weronika Tutka, Agnieszka Ćwik, Marek Świstek to osoby, które zwycięsko przeszły przez casting i wezmą udział w spektaklu teatralnym, nad którym w Zamojskim Domu Kultury pracować będzie z młodzieżą Patryk Pawelec.
Zamość: Scena jest dla nich. Po castingu do sztuki teatralnej w ZDK (ZDJĘCIA)

Autor: Adrian Pasierbiewicz

Przesłuchania młodych aktorów amatorów odbyły się w ZDK w weekend. W wyniku sobotniego castingu udało się wyłonić grupę siedmiu osób, które do listopada pracować będą pod okiem Patryka Pawelca nad spektaklem teatralnym.

Jak wybierano aktorów? Uczestnicy otrzymywali różne zadania, np. etiudy teatralne czy polecenia pracy z tekstem literackim. – Za każdym razem rozpoczynaliśmy od rozmowy, opanowania stresu, a dopiero później przechodziliśmy do prezentowania umiejętności – relacjonuje Patryk Pawelec, od lat związany z ZDK recytator, monodramista, animator kultury, student studium teatralnego UMCS/CSK.

Ostatecznie do prac nad przedstawieniem wybrani zostali: Karolina Suchodolska, Karol Olszewski, Natalia Karchut, Kacper Lechowicz, Weronika Tutka, Agnieszka Ćwik, Marek Świstek.

– Z tymi osobami spotkamy się już niedługo na pierwszej próbie. Przestrzeń do rozwijania teatralnej pasji otrzymają wszyscy, którzy pojawili się na przesłuchaniach. Dla pozostałych osób organizowane będą specjalne, oddzielne spotkania warsztatowe – obiecuje reżyser spektaklu.

Organizatorem projektu, w ramach którego sztuka zostanie wystawiona, jest Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa. Jego działania współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta Zamość.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama