Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:52
Reklama

Hrubieszów: Praktyki w szpitalu będą płatne (TYLKO W GAZECIE)

Studenci medycyny odbywający praktyki lekarskie i pielęgniarskie w Szpitalu Powiatowym w Hrubieszowie będą płacić po 2 zł za godzinę praktyk. Taka jest decyzja pełniącej obowiązki dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie, Alicji Jarosińskiej. To niedorzeczne posunięcie – dziwią się szefowie innych szpitali w regionie.
Hrubieszów: Praktyki w szpitalu będą płatne (TYLKO W GAZECIE)
Opłaty za praktyki dotyczą studentów medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa oraz fizjoterapii. Wprowadzono je w związku z trudną sytuacją finansową szpitala.

Płatne praktyki dla studentów medycyny zostaną wprowadzone "w najbliższym czasie”. Student będzie musiał zapłacić z góry za całość praktyk i to jeszcze przed rozpoczęciem zajęć.

– Dotyczy to studentów medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa oraz fizjoterapii. Wprowadzam takie opłaty w związku z trudną sytuacją finansową szpitala. Na bieżące funkcjonowanie placówki brakuje nam ok. 1,3 mln zł. Przeprowadzany obecnie audyt bezlitośnie obnaża problemy finansowe, jakie zostawił poprzedni dyrektor SPZOZ. Dodatkowo, w zawrotnym tempie rosną ceny środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. W 2019 r. za 200 sztuk rękawiczek jednorazowych płaciliśmy 21 zł, a obecnie cena tych samych rękawiczek wzrosła do 110 zł. Do kilkukrotnego wzrostu cen rękawiczek, maseczek i fartuchów jednorazowych, doliczyć trzeba znaczący wzrost kosztów ich utylizacji. Studenci w trakcie praktyk pracują z pacjentami i to szpital musi zapewnić im takie środki ochrony, podobnie jak pracownikom szpitala. Zużywamy ogromne ilości tych środków– podkreśla Alicja Jarosińska, która od kwietnia pełni obowiązki dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie. 

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
W tej 28.05.2021 10:51
Chwili Pani z PIP centralnie się ośmieszyła wykazując, ze nie ma żadnych nieprawidłowości płacowych w szpitalu, żenada urzędu który reprezentuje.

mafio ty od PRLu 27.05.2021 20:22
Komu od dziesięcioleci , można powiedziec od wejścia Polski do Uni , zależy na utrzymywaniu niskich cen półproduktów jak zboźa, niskich zarobków ze w Polsce sami badziewiarze zostają , tytyłując sie Doktorami. no i niskich zarobków dla fizycznych, że kontrakty przejmują zachodnie firmy nieznacznie podwyższając zarobki? Droga do nikąd jak coś z tym jakiś rząd nie zrobi bo cena chcleba ta sama co w Niemczech a zarobki nie poeównywalne. Ze nie wspomne o cenach prądu np w Norwegii czy cenach wody. Doją ludzi ile mogą, kto mądrzejszy dawno spiedolił a reszta po układach z PRL dostała sie do władz czy służb i reraz marudzą hahhaha

Realnie myslący 27.05.2021 19:33
Płatne praktyki sprowadza na dno ten szpital. Kiedyś jak była szkoła pielęgniarska nie brakowało kadr i uczniowie odrabiali praktyki. Teraz kto na to za***, za kasę, przyjedzie się szkolić, jak Niemcy im za praktyki płacą w UJ. Nie opłacają szkolenia, to tylko sprawdzą znajomość języka i już mają potencjalnego specjalistę. Doprowadzi to całkowicie do upadku. Powodzenia, bo widze ktoś ma chęć na szpital. Może ten, co nad nami samolotem lata tak się dorobił, że chce szpital z kilkoma lekarzami ??? Ktoś celowo dba o rozpad tego !!!!!!!

Zaćma 27.05.2021 07:18
PIP kontrolując Hrubieszowski szpital udaje, że nie widzi nieprawidłowości płacowych, a ustawa z 2030 r o zakazie wliczania stażu pracy do poborów obowiązuje wszystkich pracowników w Polsce. Minimalne wynagrodzenie 2800 które weszło od 2021r nie jest zapisane w umowie o pracę, tylko pseudo dopłaty od których nie wolno naliczać stażowego jawne oszustwo.Naliczanie podatku emerytalnego od kwoty 450 zł, a nie od przychodu następne oszustwo, o czym mówi kodeks pracy.Regulamin wynagradzania pracowników szpitala niezgodny z wyż. wym. ustawami i K P następne oszustwo.Są wyroki Sądów Pracy publikowane w internecie pracowników ZOZ, którzy wygrali te sprawy. a pani z PIP nie widzi problemu. PARODIA niedowiedzy udawanej i nabijania w bambuko przez urząd w Polsce.

Dobre 27.05.2021 07:25
Pani Dyr też udaje, że nie zna obecnie obowiązujących przepisów i wszyscy interpretują je z przed wejściem nowych ustaw sejmowych zmieniających minimalne wynagrodzenia i nie wykonują nakazów ustaw RP i wymogów K P tak się u nas żeruje na niewiedzy przepisów okradając ich pensje..

Perfidnie 27.05.2021 07:38
Celowo granie na zwłokę, obecnie salowa ma 2193 brutto w umowie o prace. Od 1 lipca rząd wprowadza podwyżki 700 zł brutto dla pracowników szpitala, administracja i starostwo wie, że to pokryją dziurę między 2193 a 2800 i sprawa oszustwa stanie się bezprzedmiotowa. Tak perfidnie okrada się pracowników i nawet PIP nie widzi problemów. To prawda że temida ma opaskę na oczach, ale dla najbiedniejszych.

lewysy na etatach 27.05.2021 19:42
Człowieku nie pisz mi o minimalnym wynagrodzeniu na etacie w szpitalu bo nigdy nie idziałem ze tam mają wolne etaty a 40 lat mieszkam w tym mieście, Nie wiem kto zarabiał na kadrach ale nie spotkałem sie z wolnym etatem tam nigdy. Teraz marudzicie ze wam mało hahah. Pewnie jak widzicie jak ktoś z zachody przyjeżdza co robi byle co a stć go na więcej niż was hahahah Zewolnij sie wyjedz jak taki specjalista jesteś i znasz języki hahah

Piszesz 28.05.2021 08:02
Jak Komoruski dawał rady , wyjedź, weź kredyt, zmień pracę, w naszym ZSLowskim bezrobotnym regionie.

jasne 27.05.2021 19:37
jedz do araba w Niemczech popracować czty na budowe w szwajcarii , bedziesz miał PIP i wszystko. Jak sie po znajomości dorwałeś do pracy to nie marudz .A jak nie pasuje to siue zwolnij 50 innych jest na twój etat

Takie 28.05.2021 07:58
Rady tylko poddany niemiecko arabski, a nie Polski może dawać, tu jest nasz kraj i sam się zwolnij z rozumu.

Peter 26.05.2021 17:37
Wszystkiego najlepszego Pani Dyrektor. O Hrubieszowiakach Podhale i Podkarpacie, i tak nie ma dobrego zdania. Traktują nas, jak "dziki wschód", którym bliżej do jednego sąsiada, niż do standardów cywilizacyjnych. Niestety, rozgrywki między wszystkimi stronami konfliktu, odbijają się na życiu mieszkańców. Hej i fejk wymierzony w Panią jest tego najlepszym przykładem.

Płać 26.05.2021 12:34
I płacz.

Czy 26.05.2021 11:55
Leci z nami pilot.

Franz Kafka 26.05.2021 08:09
Rada Powiatu, jeszcze za poprzedniej pani Starosty, aby "ściągnąć" do pracy w hrubieszowdkim szpitalu młode kadry, podjęła uchwały o utworzeniu funduszu stypendialnego dla studiujących lekarzy i pielęgniarek. Program świetny i z pewnością przyniósłby z czasem rezultaty. Ale po co to show?? W świetle fleszy, ze zdjęciami we wszystkich lokalnych mediach, obecna pani starosta Karpiuk podpisywała umowy z pielęgniarkami, które zdecydowały się na skorzystanie z tej formy pomocy finansowej zobowiązując się jednocześnie do podjęcia pracy w Hrubieszowie. A tu raptem nowa pani dyrektor ma zamiar ratować szpital opłatami za zajęcia?! To jakiś totalny absurd, jakby powiedział znany radny T.O. Jak widać pani Karpiuk ma chyba w swojej naturze dawanie jedną ręką a zabieranie drugą. Tak samo było z kwotą 500 tys. którą szumnie i medialnie chciała przekazać miastu na budowę basenu, a cichaczem wystąpiła do miasta z pismem o dofinansowanie w kwocie 700 tys. zł "słynnej" już w całym województwie budowy drogi na Ostrówek. Ręce opadają na tak prowadzoną politykę lokalną, ale jacy pulitycy, taka pulityka.

DOKTOR JUDYM 25.05.2021 19:48
Patomedycyna a nie dobre zarządzanie nowej dyrektor. To jakiś cyrk powiązany z domem wariatów .W Hrubieszowie jest coraz gorzej ,dziadostwo i cwaniactwo ,nepotyzm i gry polityczne jak w trzecim świecie .Personel medyczny ucieka a jakaś znachorka góralka czyni czary ,gusła i pośmiewisko służby zdrowia .Kto za tym stoi i odpowiada za ten chlew ?

ktoś 25.05.2021 22:20
zarząd i rada powiatu

u mnie w nowym targu 25.05.2021 14:53
to argumentowanie "u mnie w Nowym Targu" nijak nie ma się do sytuacji na Lubelszczyźnie, wschodniej ścianie Polski. Szpital hrubieszowski nie jest renomowany, tu studentów trzeba zachęcać, a nie odstraszać. W artykule mówi Pani, że "Studenci w trakcie praktyk pracują z pacjentami i to szpital musi zapewnić im takie środki ochrony". No właśnie dobrze Pani mówi, !!!PRACUJĄ!!! i jeszcze mają za to płacić. Niech Pani zabierze łaskawie te swoje dobre praktyki z powrotem do małopolski

Dr Kretino LHR 25.05.2021 08:26
Decyzja w sprawie opłat to strzał w pusty skorumpowany ,chory system panujący w szpitali i całym Hrubieszowie .REKLAMA godna nagrody KUPA GNOJU I BRAK MÓZGU . Brawo Ciemnogrodzianie przy korycie ,jak tak dalej . to za odychanie w mieście będzie płacić będziemy .

alicja r. 25.05.2021 08:26
Szkoda komentować

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama