Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:08
Reklama

Śmieci szkodliwe dla serca i portfela (TYLKO W GAZECIE)

Czy uda się rozwiązać problem śmieci na cmentarzu parafialnym w Tomaszowie Lub.?
Śmieci szkodliwe dla serca i portfela (TYLKO W GAZECIE)
Ks. Grzegorz Chabros: Każdy sposób walki ze śmieciami jest dobry. To ogromny problem nie tylko na cmentarzu i trzeba do niego podchodzić odpowiedzialnie. Fot. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Śmieci na cmentarzu parafialnym. Co zrobić, żeby ich było mniej?  – W mniej okazały sposób okazywać swoją pamięć zmarłym – proponuje burmistrz. W tej kwestii zgadza się z nim ksiądz proboszcz. Druga propozycja jest taka, że miasto przejmie cmentarz od parafii i zajmie się problemem. Na to zgody parafii nie ma. 

 Problem śmieci przed głównym wejściem do cmentarza parafialnego w Tomaszowie Lub. to nie nowość. Temat z większą siłą powraca zwykle przy okazji świąt, ale aktualny jest przez cały rok. I jest tylko coraz gorzej. 

Ściska za serce…

 Cmentarz parafialny znajduje się w centrum miasta. Kiedyś kontener na śmieci stał w pobliżu wejścia od strony ulicy Lwowskiej, drugi był ustawiony przy bocznym wejściu od strony ul. Petera. W ub. roku decyzją parafii św. Józefa, zabrano je i ustawiono w głębi cmentarza, przy cmentarzu wojennym. Śmieci bynajmniej nie ubyło.

Cały artykuł na ten temat dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Chroń Las 19.05.2021 09:55
Tylko nie bierzcie przykładu z Redaktora Brzuszkiewicza

Wojtek Żet 18.05.2021 18:49
"i był ustawiony przy bocznym wejściu od strony ul. Pereca." Szanowni Państwo Redaktorzy w Tomaszowie niema ulicy Pereca! Ulica o której mowa to ulica PETERA!

Ola 21.05.2021 21:25
Pisze przeciez na ulicy Petera

Od 27.05.2021 21:05
Pewnie poprawiono

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama