Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:11
Reklama

Strażak to brzmi dumnie (TYLKO W GAZECIE)

Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej wzbudza liczne kontrowersje i coraz więcej protestów.
Strażak to brzmi dumnie (TYLKO W GAZECIE)
W ubiegłym roku w powiecie hrubieszowskim OSP Hrubieszów uplasowała się na najwyższej pierwszej pozycji a na Lubelszczyźnie na piątej wśród ponad 1700 jednostek OSP w naszym regionie.

W akcjach będą mogły uczestniczyć tylko te jednostki OSP, które przekształcą się w jednostki ratowniczo-gaśnicze i tylko one dostaną wsparcie od państwa. Ratownicy OSP otrzymają dodatek do emerytury za wysługę lat. Takie m.in. zmiany przewidziano w projekcie ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Dopiero teraz projekt jest konsultowany ze strażakami. 

Środowisko strażaków ochotników generalnie jest zszokowane. Wiele zapisów w efekcie może doprowadzić do likwidacji setek jednostek. Wypadną z systemu ochrony przeciwpożarowej, zabraknie dofinansowania. Na tych, którzy spełnią wyśrubowane wymagania i będą mogli uczestniczyć w akcjach ratowniczych czekać będą nawet medale, chociaż strażakami z nazwy już nie będą – zostaną ratownikami OSP – napisano na stronie internetowej Związku OSP RP. Podkreślono, że związek otrzymał gotowy dokument i ani związku, ani żadnej jednostki OSP nie poproszono wcześniej o konsultacje. Związek jednak ich się podjął. Trwają od 10 maja.

Co o tym projekcie mówią strażacy z naszego regionu? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
podpalacz 22.05.2021 18:25
Brzmi dumnie a 10 lat temu pytałem o etart to brzniało -10tyś za staż

Rebus 18.05.2021 14:40
Może to i dobrze bo pora skończyć z tą partyzantką.

Do cepa 18.05.2021 16:56
Pis ci w głowie tej pustej calkiem pomieszal, najlepiej z czymś skończyć , a najlepiej to z twoją głupotą

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama