Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 08:11
Reklama

Reaktywacja Akademii Zamojskiej stanie się faktem? Jest duży krok w tym kierunku

Klamka jeszcze nie zapadła, ale jest już zielone światło do tego, by poselski projekt ustawy o reaktywacji Akademii Zamojskiej trafił pod obrady Sejmu. Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży już zaopiniowała go pozytywnie. Mimo wielu słów krytyki "za" głosowało 20 posłów, 10 było na "nie", a jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Reaktywacja Akademii Zamojskiej stanie się faktem? Jest duży krok w tym kierunku
Dawna Akademia Zamojska funkcjonowała w tym budynku. Ta reaktywowana miałaby powstać już 1 września 2021 roku na bazie Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica
Autor: Fot. Wikimedia Commons

Komisja zajmowała się projektem złożonym przez posła Sławomira Zawiślaka. Parlamentarzysta o swoim sukcesie poinformował w mediach społecznościowych.

"Liczę, że po ww. decyzji Komisji projekt szybko trafi pod obrady Sejmu RP i zostanie uchwalony, dzięki czemu od 1 września br. w Zamościu zacznie funkcjonować reaktywowana Akademia Zamojska" – napisał Zawiślak.

Jako przedstawiciel Społecznego Komitetu reaktywacji Akademii Zamojskiej i w imieniu jego członków podziękował parlamentarzystom, oraz wszystkim tym, którzy "licznie wsparli działania ukierunkowane na powrót Akademii Zamojskiej do Zamościa".

RELACJĘ Z WTORKOWEGO POSIEDZENIA KOMISJI MOŻNA OBEJRZEĆ >>>> TUTAJ

Wiadomo, że odtworzona Akademia miałaby powstać na bazie Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica. Władze nowego podmiotu powoływałby minister edukacji.

W UPZ pomysł nie spotkał się z entuzjazmem.

"- Projekt tej ustawy budzi nasze zdumienie i niedowierzanie. Projekt, który nie był konsultowany z władzami uczelni i nie proszono władz o opinię na ten temat. 5 maja odbyło się posiedzenie senatu i rady uczelni - stanowisko przesłaliśmy na ręce Elżbiety Witek" - mówił obecny podczas obrad komisji rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski.

Krytycznie wypowiadali się też posłowie opozycji. Ale nie tylko oni. Negatywnie projekt złożony przez Sławomira Zawiślaka zaopiniowała również Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale także Konferencja rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Polska Akademia Nauk poszła w swojej ocenie jeszcze dalej uznając, że utworzenie Akademii Zamojskiej byłoby sprzeczne "z konstytucją, zasadą wolności uprawiania nauki, swobodą dyskutowania poglądów, wolnością poszukiwania i dochodzenia do prawdy".

Treść projektu poselskiego ustawy w sprawie reaktywowania Akademii Zamojskiej w załączniku poniżej. Tam również stanowisko władz UPZ na temat poselskiego projektu ustawy.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JanekA 16.05.2021 21:15
Trzeba się skupić na rozwoju UPZ (całkiem już niezłej uczelni), a nie rozmieniać się na drobne. UPZ już osobą swojego patrona Sz. Szymonowica nawiązuje do tradycji Akademii Zamojskiej.

emigrant 16.05.2021 20:47
I czy poza Akademią im. Jakuba z Paryża jakaś PWSZ w Polsce została przekształcona w Akademię?

emigrant 16.05.2021 20:25
A jak tam zamojskie "uczelnie" WSZiA, WSHE funkcjonują jeszcze, mają jeszcze jakiś studentów, przeprowadzają nabór?

Tom. 16.05.2021 12:59
Przy okazji mogliby Seminarium Duchowne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przenieść z Lublina do Zamościa, wyłączyć ze struktur KUL i włączyć w struktury zamojskiej uczelni.

Do Tom. 16.05.2021 15:27
Chcesz zrobić świeckie seminarium? Chyba 18 klerykow jest w całym naszym duchownym więc kulą w płot walisz. Prędzej nasze pójdzie do seminarium w Lublinie. Robotników coraz mniej po tym co widać. WIARYGODNOŚĆ PANIE Tom. jest ważna, a z tym już gorzej.

Tom. 16.05.2021 20:20
Nie będę się odnosił do zawartości merytorycznej twojego posta i pisał o swoim stosunku do teologii jako nauki, natomiast chcialem zauważyć, że teologia jest wykladana na świeckich uczelniach takich jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Uniwersytecie Śląskim, Opolskim, Szczecińskim. To świeckie uczelnie. Z tego co się orientuję to zamojska uczelnia ma byc uczelnią o nachyleniu humanistycznym, a więc z kierunkami studiów typu filologia, politologia, historia pedagogika,, administracja. Uwzględnienie w ofercie uczelni teologii niewatpiliwie wzmocniło jej rangę zarówno w kontekście pracowników naukowych jak i możliwości nadawania tytułów m. in doktora. Zresztą patrząc historycznie teologia obok prawa, medycyny, filozofii była kierunkiem wykładanym w Akademii Zamojskiej w czasach jej funkcjonowania.

Odpowiedz. 16.05.2021 21:43
Wpis dotyczył seminarium, a nie tylko teologii na uczelniach świeckich. Może kiedyś w stolicy diecezji Zamościu będzie diecezjalne seminarium, ale na to trzeba zaczekać. Oby tylko studenci byli chętni.

Hetman pod zamojski 16.05.2021 11:48
Szkoła Wyższa im Koziołka Matołka w Pacanowie filia Zamość koło SITAŃCA . Po jaki ch..uj tworzyć szkolnictwo w tym zad..upiu jak wszystko już rozkradzione i bieda aż piszczy .Przemysł wykończyli zostały markety i koryta w budżetówce .

BZ 16.05.2021 11:37
Chełm tak się już rozpanoszył w naszej części województwa, że nie pozwoli. Cała kasa na naukę idzie do Chełma. Poza tym senator Zając, europoseł Mazurek, prezydent Banaszek ostro działają w tym temacie. Kierunki technicznie (elektrotechnika, budownictwo, mechanika i budowa maszyn), lotnictwo. W Chełmie powstaje Miasteczko Medyczne, które w przyszłości ma dać grunt pod studia medyczne, ma powstać filia Centrum Nauki Kopernik. Lotnisko w Deputlyczach koło Chełma ma być przebudowane m. in na potrzeby chełmskiej uczelni, a w Zamościu współpraca z lotniskiem w Mokrem się układa jak się układa. Zresztą Chełm to nie tylko szkolnictwo. To kasa na drogi, a za sprawą telewizji publicznej jest na ustach calej Polski, że w Chełmie to obniżki cen za śmieci, darmowa komunikacja. O sąsiednim Zamościu, w ktorym rządzi też prezydent z PiS to cichosza. Nowe miasto idealne z Chełma robią. . .

emeryt 15.05.2021 13:14
Kiedyś rolnictwo było tylko w Lublinie i w Zamościu. Teraz rolnictwo można studiować w PWSZtach w Białej Podl. i w Chełmie, w Zamościu mimo istniejącej bazy nie udało się rolnictwa utrzymać, ciekawie czemu?

Zamościanin 15.05.2021 12:55
Jak bedzie to dobra, przyzwoita szkoła wyższa z liczbą studentów 10-15 tysięcy, kształcąca oprócz studiów dziennych, zaocznych na studiach podyplomowych, nadająca tytuły doktora, o poziomie przynajmniej takim jak UMCS przez co dumnie nawiązująca do swojej poprzedniczki to jestem na TAK, natomiast jeśli ma to być byle jaka szkółka wyższa, o niskim poziomie nauczania, w niczym poza nazwą nie nawiązująca do swojej poprzedniczki, a przez to hańbiąca imię Akademii i powodująca, że o Akademii Zamojskiej będzie się opowiadało dowcipy jak o Wąchocku to jestem na NIE.

Andrzej 15.05.2021 12:31
W niewiele wiekszych od Zamościa Siedlcach jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, dlaczego w Zamościu miałoby się nie udać??

Sławek 13.05.2021 19:48
Szkoda, że po wojnie taki UMCS (Lublin miał KUL) ulokowano w Lublinie, a nie w Zamościu. Gdyby to zrobiono Zamość mógłby być dzisiaj miastem wielkości Rzeszowa..Teraz to chyba raczej po ptakach...

z Biłgoraja 13.05.2021 19:43
Ha ha ha. Zamość i Akademia. Ciekawe kto tam będzie studiował. Od was to nawet do szkół średnich do Lublina uciekają, a uczniowie z gmin takich jak Zwierzyniec czy Radecznica (pow. zamojski) chętniej wybierają szkoły średnie w Biłgoraju chociaż Zamość niby większy. Poza tym ostatnia wolta posla Zawiślaka (w sprawie Funduszu Odbudowy) sprawie raczej nie pomoże...

Krzysiek 13.05.2021 19:21
Dobrze by bylo. Ale po pierwsze uwazam, że Chełm zablokuje (blokuje wszystko pozytywnego co się dzieje w Zamościu, sam na wszystkim kładzie łapę), a po drugie trzeba przyznać (przyznaje to z bólem serca), że zamojska PWSZ czy teraz UP jest chyba najgorszą PWSZ w regionie. Biala Podl, Chełm, a nawet Jaroslaw biją nas na głowę. W Chełmie mają kierunki techniczne, (w tym lotnictwo), ktore z powodzeniem mogłyby funkcjonować w Zamościu (lotnisko w Mokrem), ale poniewaz sa w Chełmie, to nikt ich w Zamościu nie utworzy. Chelm tworzy poza tym Miasteczko Medyczne, które ma w przyszłości stworzyć warunki do kształcenia na kierunkach medycznych, w tym na medycynie. Poza tym bezsensownie zlikwidowano w Zamościu filię UP, a także zamiejscowy Wydział Prawa KUL w Tomaszowie Lubelskim, ktore w przyszłości moglyby stanowić wydziały zamojskiej uczelni. Biała Podl. ma bogatszą ofertę kierunków niz Zamość , oprócz PWSZ ma filię AWF. Tak czy inaczej powodzenia, Zamosciowi życzę jak najlepiej.

Tubylec 12.05.2021 16:00
Po 1 to UPZ nie ma prawa zostać Akademią bo musiałaby mieć 2 kierunki na których można się doktoryzować. Po 2 to szkoda ze nikt nie dopisał jakim kosztem to ma się stać.... Przejąć majątek, zwolnić władze i pracowników i powiedzieć że zrobiło się Akademie, pięknie prawda? Wnioskodawcy łamią w ten sposób przepisy kodeksu pracy, łamią również zapisy ustawy o szkolnictwie wyższym, którą sami przecież tworzyli ale tak to się widać teraz robi. Proszę poczytać projekt ustawy oraz opinie na jej temat wydane przez PAN oraz KRASP.

magister 12.05.2021 13:08
ZMIENI SIĘ TYLKO NAZWA ???

ja 12.05.2021 14:06
Nie. Przeczytaj czym się różnią szkoły wyższe w Polsce. W skrócie możemy je podzielić na trzy typy. Wyższe Szkoły, których pełno wszędzie i które głównie nadają licencjaty. Akademie, które nadają głównie tytuły magistra i doktoraty, na których można studiować na takich kierunkach jak prawo, teologia, medycyna oraz Uniwersytety. Mając Akademię jesteśmy już w pierwszej lidze uczelni, a nie jak obecnie na poziomie akademickim, który może zapewnić nawet 5-10 tysięczne miasto.

tez ja 13.05.2021 11:41
Będąc taką akademią (tylko z nazwy) i tak nie można nadawać tytułów doktora

ja 13.05.2021 12:41
Otóż aby być Akademią to muszą spełniać warunek możliwości nadawania takich tytułów. Otóż jest różnica.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jimmysinghTreść komentarza: https://www.podchaser.com/lists/free-download-vikram-vedha-2022-movie-download-free-480p-7-108D0suntz https://www.podchaser.com/lists/free-download-plan-a-plan-b-2022-movie-download-free-480p-108D0sunu2 https://www.podchaser.com/lists/free-download-dhokha-round-d-corner-2022-movie-download-fr-108D0suny4 https://www.podchaser.com/lists/free-download-babli-bouncer-2022-movie-download-free-480p-108D0suny5 https://www.podchaser.com/lists/free-download-bhool-bhulaiyaa-2-2022-movie-download-free-4-108D0suny9 https://www.podchaser.com/lists/free-download-kgf-chapter-2-2022-movie-download-free-480p-108D0sunyB https://www.podchaser.com/lists/free-download-rrr-2022-movie-download-free-480p-720p-1080p-108D0sunyD https://www.podchaser.com/lists/free-download-ek-villain-returns-2022-movie-download-free-108D0suo2F https://www.podchaser.com/lists/free-download-vikrant-rona-2022-movie-download-free-480p-7-108D0suo2I https://www.podchaser.com/lists/free-download-shamshera-2022-movie-download-free-480p-720p-108D0suo2J https://www.podchaser.com/lists/free-download-khuda-haafiz-chapter-2-2022-movie-download-f-108D0suo2L https://www.podchaser.com/lists/free-download-rocketry-the-nambi-effect-2022-movie-downloa-108D0suo6L https://www.podchaser.com/lists/free-download-vikram-2022-movie-download-free-480p-720p-10-108D0suo6N https://www.podchaser.com/lists/free-download-krishna-vrinda-vihari-2022-movie-download-fr-108D0suo6S https://www.podchaser.com/lists/free-download-macherla-niyojakavargam-2022-movie-download-108D0suo6T https://www.podchaser.com/lists/free-download-bimbisara-2022-movie-download-free-480p-720p-108D0suoAT https://www.podchaser.com/lists/free-download-the-warriorr-2022-movie-download-free-480p-7-108D0suoAU https://www.podchaser.com/lists/free-download-ponniyin-selvan-1-2022-movie-download-free-4-108D0suoAW https://www.podchaser.com/lists/free-download-naane-varuven-2022-movie-download-free-480p-108D0suoAY https://www.podchaser.com/lists/free-download-thiruchitrambalam-2022-movie-download-free-4-108D0suoAa https://www.podchaser.com/lists/free-download-captain-2022-movie-download-free-480p-720p-1-108D0suoAb https://www.podchaser.com/lists/free-download-trigger-2022-movie-download-free-480p-720p-1-108D0suoEd https://www.podchaser.com/lists/free-download-dragon-ball-super-super-hero-2022-movie-dow-108D0sv4kg https://www.podchaser.com/lists/free-download-one-piece-film-red-2022-movie-download-free-108D0sv4ki https://www.podchaser.com/lists/free-download-after-ever-happy-2022-movie-download-free-48-108D0sv4ok https://www.podchaser.com/lists/free-download-the-next-365-days-2022-movie-download-free-4-108D0sv4ol https://www.podchaser.com/lists/free-download-prey-2022-movie-download-free-480p-720p-1080-108D0sv4oo https://www.podchaser.com/lists/free-download-smile-2022-movie-download-free-480p-720p-108-108D0sv4oq https://www.podchaser.com/lists/free-download-pearl-2022-movie-download-free-480p-720p-108-108D0sv4or https://www.podchaser.com/lists/free-download-fall-2022-movie-download-free-480p-720p-1080-108D0sv4sr https://www.podchaser.com/lists/free-download-top-gun-maverick-2022-movie-download-free-48-108D0sv4st https://www.podchaser.com/lists/free-download-thor-love-and-thunder-2022-movie-download-f-108D0sv4sv https://www.podchaser.com/lists/free-download-bros-2022-movie-download-free-480p-720p-1080-108D0sv4sw https://www.podchaser.com/lists/free-download-dont-worry-darling-2022-movie-download-free-108D0sv4sz https://www.podchaser.com/lists/free-download-the-woman-king-2022-movie-download-free-480p-108D0sv4wz https://www.podchaser.com/lists/free-download-barbarian-2022-movie-download-free-480p-720p-108D0sv4x2 https://www.podchaser.com/lists/free-download-avatar-2022-movie-download-free-480p-720p-10-108D0sv4x3 https://www.podchaser.com/lists/free-download-bullet-train-2022-movie-download-free-480p-7-108D0sv4x6 https://pastelink.net/t352guax https://www.geany.org/p/wL2pp/ https://paste2.org/khbCMkse https://dotnetfiddle.net/irvOvF https://ide.geeksforgeeks.org/a1c49683-8572-4ec0-85ba-bf465ec9cd15Data dodania komentarza: 01.10.2022, 07:05Źródło komentarza: Zamość: Zamojski szpital dostał duże pieniądze na modernizację. Teraz rezonans będzie szybszyAutor komentarza: jimmysinghTreść komentarza: https://www.podchaser.com/lists/free-download-vikram-vedha-2022-movie-download-free-480p-7-108D0suntz https://www.podchaser.com/lists/free-download-plan-a-plan-b-2022-movie-download-free-480p-108D0sunu2 https://www.podchaser.com/lists/free-download-dhokha-round-d-corner-2022-movie-download-fr-108D0suny4 https://www.podchaser.com/lists/free-download-babli-bouncer-2022-movie-download-free-480p-108D0suny5 https://www.podchaser.com/lists/free-download-bhool-bhulaiyaa-2-2022-movie-download-free-4-108D0suny9 https://www.podchaser.com/lists/free-download-kgf-chapter-2-2022-movie-download-free-480p-108D0sunyB https://www.podchaser.com/lists/free-download-rrr-2022-movie-download-free-480p-720p-1080p-108D0sunyD https://www.podchaser.com/lists/free-download-ek-villain-returns-2022-movie-download-free-108D0suo2F https://www.podchaser.com/lists/free-download-vikrant-rona-2022-movie-download-free-480p-7-108D0suo2I https://www.podchaser.com/lists/free-download-shamshera-2022-movie-download-free-480p-720p-108D0suo2J https://www.podchaser.com/lists/free-download-khuda-haafiz-chapter-2-2022-movie-download-f-108D0suo2L https://www.podchaser.com/lists/free-download-rocketry-the-nambi-effect-2022-movie-downloa-108D0suo6L https://www.podchaser.com/lists/free-download-vikram-2022-movie-download-free-480p-720p-10-108D0suo6N https://www.podchaser.com/lists/free-download-krishna-vrinda-vihari-2022-movie-download-fr-108D0suo6S https://www.podchaser.com/lists/free-download-macherla-niyojakavargam-2022-movie-download-108D0suo6T https://www.podchaser.com/lists/free-download-bimbisara-2022-movie-download-free-480p-720p-108D0suoAT https://www.podchaser.com/lists/free-download-the-warriorr-2022-movie-download-free-480p-7-108D0suoAU https://www.podchaser.com/lists/free-download-ponniyin-selvan-1-2022-movie-download-free-4-108D0suoAW https://www.podchaser.com/lists/free-download-naane-varuven-2022-movie-download-free-480p-108D0suoAY https://www.podchaser.com/lists/free-download-thiruchitrambalam-2022-movie-download-free-4-108D0suoAa https://www.podchaser.com/lists/free-download-captain-2022-movie-download-free-480p-720p-1-108D0suoAb https://www.podchaser.com/lists/free-download-trigger-2022-movie-download-free-480p-720p-1-108D0suoEd https://www.podchaser.com/lists/free-download-dragon-ball-super-super-hero-2022-movie-dow-108D0sv4kg https://www.podchaser.com/lists/free-download-one-piece-film-red-2022-movie-download-free-108D0sv4ki https://www.podchaser.com/lists/free-download-after-ever-happy-2022-movie-download-free-48-108D0sv4ok https://www.podchaser.com/lists/free-download-the-next-365-days-2022-movie-download-free-4-108D0sv4ol https://www.podchaser.com/lists/free-download-prey-2022-movie-download-free-480p-720p-1080-108D0sv4oo https://www.podchaser.com/lists/free-download-smile-2022-movie-download-free-480p-720p-108-108D0sv4oq https://www.podchaser.com/lists/free-download-pearl-2022-movie-download-free-480p-720p-108-108D0sv4or https://www.podchaser.com/lists/free-download-fall-2022-movie-download-free-480p-720p-1080-108D0sv4sr https://www.podchaser.com/lists/free-download-top-gun-maverick-2022-movie-download-free-48-108D0sv4st https://www.podchaser.com/lists/free-download-thor-love-and-thunder-2022-movie-download-f-108D0sv4sv https://www.podchaser.com/lists/free-download-bros-2022-movie-download-free-480p-720p-1080-108D0sv4sw https://www.podchaser.com/lists/free-download-dont-worry-darling-2022-movie-download-free-108D0sv4sz https://www.podchaser.com/lists/free-download-the-woman-king-2022-movie-download-free-480p-108D0sv4wz https://www.podchaser.com/lists/free-download-barbarian-2022-movie-download-free-480p-720p-108D0sv4x2 https://www.podchaser.com/lists/free-download-avatar-2022-movie-download-free-480p-720p-10-108D0sv4x3 https://www.podchaser.com/lists/free-download-bullet-train-2022-movie-download-free-480p-7-108D0sv4x6Data dodania komentarza: 01.10.2022, 07:04Źródło komentarza: Czerniczyn/Machnów Nowy: Uruchomili stacje wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczychAutor komentarza: dacaTreść komentarza: https://play.acast.com/s/633759436f68d70012570aad/?maunimpayah https://play.acast.com/s/63376c6788c51f0012357712/?maunimpayah https://play.acast.com/s/6337701da26127001297fa2b https://play.acast.com/s/63377180c20c8f00116a2857 https://play.acast.com/s/633776266f68d700125736c0 https://open.firstory.me/user/cl8p3gqmh056201ws93a066xr dad https://open.firstory.me/story/cl8p3hd6e055m01t376bggufb https://yamcode.com/c8nuq794vrData dodania komentarza: 01.10.2022, 01:55Źródło komentarza: Złodzieje odpowiedzieli na potrzebę rynku. Kradną polski mech i sprzedają go NiemcomAutor komentarza: fgdsregggTreść komentarza: https://www.glove-heart.jp/profile-1/japan-athletics-championships-competition-2022-live-broadcast-tv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/jaff-athletics-championships-competition-2022-live-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/relay-festival-2022-day-0ne-live-broadcast-tv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/the-106th-japan-athletics-relay-competition-live-broadcasttv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/japan-athletics-championships-relay-competition-live-broadcast-live-stream/profileData dodania komentarza: 01.10.2022, 01:34Źródło komentarza: Złodzieje odpowiedzieli na potrzebę rynku. Kradną polski mech i sprzedają go NiemcomAutor komentarza: fghrdtrvvTreść komentarza: https://www.glove-heart.jp/profile-1/japan-athletics-championships-competition-2022-live-broadcast-tv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/jaff-athletics-championships-competition-2022-live-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/relay-festival-2022-day-0ne-live-broadcast-tv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/the-106th-japan-athletics-relay-competition-live-broadcasttv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/japan-athletics-championships-relay-competition-live-broadcast-live-stream/profileData dodania komentarza: 01.10.2022, 01:34Źródło komentarza: Oczekiwania płacowe Polaków rosną wraz z rosnącą inflacjąAutor komentarza: gfhrtyr5ggTreść komentarza: https://www.glove-heart.jp/profile-1/japan-athletics-championships-competition-2022-live-broadcast-tv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/jaff-athletics-championships-competition-2022-live-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/relay-festival-2022-day-0ne-live-broadcast-tv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/the-106th-japan-athletics-relay-competition-live-broadcasttv-broadcast-october-1-2022/profile https://www.glove-heart.jp/profile-1/japan-athletics-championships-relay-competition-live-broadcast-live-stream/profileData dodania komentarza: 01.10.2022, 01:34Źródło komentarza: Zamość: Jest wyrok dla podpalacza punktu szczepień w Zamościu!
Reklama
Reklama