Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 17:57
Reklama

Telatyn będzie mieć nowoczesne przedszkole

W ciągu dwóch lat w Telatynie ma powstać nowoczesne przedszkole. Opiekę będą mieć w nim zapewnioną najmłodsze dzieci, w wieku 3 i 4 lat. Gmina dostała na to pieniądze.
Telatyn będzie mieć nowoczesne przedszkole
Autor: Fot. pixabay.com

Projekt "Wesołe przedszkolaki" gmina Telatyn realizuje w partnerstwie z gminą Wojciechów dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Wniosek Telatyna zajął 8 miejsce na liście rankingowej zdobywając 98 pkt. Dzięki temu jest jednym, z 13 najwyżej ocenionych i na jego realizację przyznano dotację w wysokości 700 tys. zł, a całkowita wartość projektu to ponad 1,9 mln zł.

W ramach zadania przewidziano utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla piętnaściorga dzieci 3-4 letnich. W planach jest również doskonalenie zawodowe nauczycieli, którzy podejmą m.in. studia podyplomowe. Poza tym w całym przedszkolu poszerzona zostanie oferta edukacyjna, m.in. o zajęcia logopedyczne, sensoryczne czy korekcyjno-kompensacyjne. Poza tym zbudowany zostanie plac zabaw.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama