Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 12:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Hrubieszów: Jak nazwać rondo na krajówce?

Propozycje są trzy. Wybrana może być tylko jedna. Bo tylko jedną nazwę może otrzymać rondo u zbiegu ul. Łany z drogą krajową nr 74 prowadzącą do granicy w Zosinie.
Hrubieszów: Jak nazwać rondo na krajówce?

Autor: Fot. UM Hrubieszów

Wpływ na ostateczną nazwę dla skrzyżowania będą mieli hrubieszowianie. Burmistrz Marta Majewska zaprasza ich do udziału w konsultacjach społecznych. Dla ronda przewidziano trzy potencjalne nazwy: Świętego Jana Pawła II, Generała Władysława Sikorskiego oraz Praw Kobiet.

Swoje opinie mieszkańcy miasta mogą przekazywać od 29 kwietnia do 9 maja poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej magistratu, wysyłając wiadomości mailem na adres [email protected] albo w wersji papierowej, tradycyjną pocztą na adres: Urząd Miasta Hrubieszów, ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1, 22-500 Hrubieszów w kopercie z dopiskiem „Konsultacje społeczne – nazwa ronda”.

Więcej szczegółów TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bażant 04.05.2021 16:07
Nie jest to skrzyżowanie z zadną ulicą miejską tylko jest to rondo na drodze krajowej 74 i drodze wojewódzkiej 844 wiec dlaczego ma decydować miasto ? Nie mniej jeśli ustalą na rondo Józkowego przekrętu to może być .

Ron 27.04.2021 13:02
Propozycje nazwy są trzy,a dlaczego nie więcej ,czy każdy musi podawać swoje dane osobowe głosując lub nie na nazwę,czy nie wystarczy wniosek o ile jest poważny ?.Kto zaproponował te nazwy,czy nie wskazane uzyskanie opinii IPN jeśli osobowość tego wymaga. Jest tylu ludzi zasłużonych a nie skażonych z powiatu,że można ich upamiętnić i nie powielać nazwisk które zaproponowano,bo to jest pójście na łatwiznę i szablonowość.Wydłużyć czas na propozycje, zebrać propozycje bez zbędnych danych osobowych /gdzie RODO/ poddać weryfikacji znawcom i zebrać akceptacje społeczeństwa.

Producent 26.04.2021 19:02
qwe nie wina rządów, tylko socjologii i nauczania. Teraz każdy ma parcie na szkło i na darmową kase. Pełno takich pajacyków co nic nie potrafią zrobić, a rwą sie do rządzenia. Ich rządy polegają na tym ze kasa za zlecenia publiczne płynie pod stołem. I nie powiesz mi że za SLD było lepiej. Kązdy rząd po kolei rabował co sie da do tego stopnia ze PO chciało lasy państwowe po cichu sprzedać, a wiesz jaka to powieszchnia kraju i czy Polak by to kupił. Moim zdaniem PiS mimo wszystko chce, coś utrzymać w rękach narodu , żeby Polak nie był u Niemca , czy Żyda parobkiem. W niemczech teraz, czy u żydów nie ma jakotakiego nacjonalizmu, że ktoś kogoś zaczepia na ulicy. Ale jest nacjonalizm gospodarczy. Dopuszczają tylko swój biznes. Dlatego w okolicach Berlina jest Baor co robi mrożonki, krajanki itd mający już pewnie 1000 Ha a ZSL musiał pod stołem sprzedać Iglopole czy inne nasze firmy. Oni je kupują i zamykają żeby mieć rynek zbytu, bando idio.....tów

Producent 26.04.2021 19:12
Bo ja już teraz nie sprzedam, ani porzeczki ,ani wiśni,ani jabłek np ze spadów bo niema przetwórców regionalnych jak w Strzyżowie kiedyś dzeny robili po za kampanią buraczaną. Niemiec wykupił i pozamykał. Nieledew pewnie tar już upadła. A niemiecki rolnik mech i błoto sprzeda i jeszcze pokaka wynajmie bo mu sie opłaci hahahah

qwe 23.04.2021 20:05
Ofiar Rządów zsl i pis !

Najwięcej 25.04.2021 07:34
Lat komuna u nas rządziła czego uwiecznieniem był Dom Przyjaźni Polsko-Radzieckiej to wpędziło nas w zacofanie.

Regionalny 26.04.2021 18:51
Ale chodziłeś na 1-Majowe pochody hahaha. Bo teraz np nauczycielki co karciły dzieci za brak obecności w obchodach 1- majowych udają nwm kogo, że prowadziły tajne nauczanie. Emeryture mają chcieli buy być dalej doceniani jako regionaliści i zasłużeni dla społeczności a organizowali dzieciom propagande komunistyczną hahaha. TW Regionalni pewnie sie domyslą.

Do Regionalnego 29.04.2021 07:22
Problemy ze zrozumieniem co ktoś napisał.

pastor 23.04.2021 20:00
Ofiar księży pedofili .Miasto jeśli ma odwagę to do dzieła .Słuszna sprawa i pamięć dzieci ofiar zboczonych zwyrodniałych samców .

Mateusz 23.04.2021 19:38
im.Napoleon Bonaparte

lhr 23.04.2021 17:14
Zielonej Mafii

lechita 23.04.2021 17:04
Ofiar Wołynia , Ofiar Zbrodni Ludobójstwa na Kresach ! I tyle w temacie !

śmietnisko w Strzyżowie 23.04.2021 16:44
Rondo im. 16 lat rządów ZSL

Hasło 23.04.2021 05:27
Lempart wypier....ć.

rondo 22.04.2021 22:20
Tak sprawiedliwe to kaczora Donalda

o niemocy wy moja co z moich podatków żerujeca 22.04.2021 21:20
Ze juz nie wspomne o ludziach mieszkających przy nieleglnym wysypisku w Stryzowie. Bo to wysypisko pozostanie chyba symbolem tej obwodnicy !!!!!!!!!!

o niemocy wy moja co z moich podatków żerujecie 22.04.2021 21:13
Może > Przekręt Strzyżowski < Albo * im dewastatora ulic< bo kase dostali na remont zdewastowanych ulic i nic !!!!!!!!! Dalej sprawa sie toczy między Gminą a starostwem hahahahha bo dalej po dziurach jeżdze a płace za to w podatku paliwowym. Kto mi refunduje zniszczenie zawieszenia ? Sąd , gmina czy starostwo ???????

Anna 22.04.2021 20:14
Tylko Świętego Jana Pawła II. Wielki Polak, Wielki Człowiek. Zaraz zresztą odezwą się "ujadają" przeciwnicy.

nie praktykujący 22.04.2021 21:32
Potwierdzam , ze Jan Paweł był wybitnym Polakiem. ale może coś dla odmiamy, bo w Zamościu jest już i Szpital i coś tam. Może coś regionalnego. ? Regionalista niech doradzi a nie wymyśla Łuki Triumfalne, i całe Towarzystwo Regionalne hahahha. Oni by wszystko nazywali pewnie Marksa hahahah, a jest tylu z Hrubieszowa co zasługują na upamiętnienie, i więcej zapomnianych.

Bartek 23.04.2021 10:51
Gen. Sikorski był wybitnym dowódcą, lecz ze skazą. Zachowanie, wobec gen. Karaszewicza-Tokarzewskiego i SZP, delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Inne działania Generała, szczególnie personalne, nawet przez zwolenników były często krytykowane.

Krzysiek 22.04.2021 18:39
Rondo powinno nosić nazwę Sw Jana Pawła ll prawa kobiet w naszym rejonie s także w kraju nie są lamane a za hoeanie kobiet w miejscach publicznych budzi przerażenie na szacunek trzeba sobie zaslurzyc

Fanek 22.04.2021 20:02
A może Tw Bolka Solidarnođciowca. Akurat Jan Pawe to osoba y ktrej Polska moe bz dumna

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama