Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 lipca 2026 02:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Gm. Horodło: Chciał do Francji, zawrócili go w Zosinie

O lepszym życiu we Francji marzył 29-letni Algierczyk. Ruszył na zachód Europy, ale musiał zawrócić przy wschodniej granicy Polski. Zatrzymali go funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Gm. Horodło: Chciał do Francji, zawrócili go w Zosinie

Mundurowi namierzyli go nocą w piątek, 16 marca w Zosinie. Może cudzoziemiec by się jakoś prześlizgnął, ale strażnicy wypatrzyli go dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. 29-letni obywatel Algierii został zatrzymany niedługo po tym, jak przepłynął graniczny Bug.

– Po przebadaniu go przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, został on doprowadzony do pomieszczeń służbowych placówki SG w Horodle. Przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przekazał, iż powodem jego wędrówki przez granicę, była chęć przedostania się do Francji – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Niedługo po zatrzymaniu 29-latka funkcjonariusze NOSG w Strzyżowie odnaleźli kolejnego Algierczyka. Ten człowiek, jak się okazało przebywał w Polsce legalnie. A do powiatu hrubieszowskiego przyjechał autem, aby odebrać swojego rodaka.

Obaj cudzoziemcy zostali ukarani mandatami. Ten, który dostał się do Polski nielegalnie, nie kontynuował swojej podróży. Został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Krzysiek 26.04.2021 07:40
Wreszcie prokuratura i sądy wypowie się cz parkując na przejeździe przed gmachem sądu w Hrubieszowie nie ponoszę odpowiedzialności karnej

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Skończyła się farsa lecimy na MARSA kosmiczne jaja 101 bajerów dla frajerów, czekamy na RUDY 102 budujemy bajkonura Data dodania komentarza: 16.07.2026, 08:47 Źródło komentarza: Hrubieszów: Rekordowe mandaty i 31 punktów karnych! Trzech kierowców straciło prawo jazdy Autor komentarza: Z Treść komentarza: Masz, Poeto, rację. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 14:40 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: daj dolara daj daj daj Treść komentarza: Ale na wschodzie kraju twierdzą ,że NIE MA ZMIANY KLIMATU !!!! To jak trwoga to do Pana Boga. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:29 Źródło komentarza: Gmina Zamość: Rolniku, zgłoś szkody po upałach Autor komentarza: asd Treść komentarza: I takich jest wielu. I spotkania takich codziennie się obawiam. A nie tylko Ukraińców i Ukraińców... Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Pijany, bez prawka, pasów i badań technicznych auta, do tego za szybko jechał przez Justynówkę Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Komuny rządu to nieinteresuje teraz wszyscy do więzienia Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Radni o suszy. Apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i pomoc dla rolników Autor komentarza: WON Treść komentarza: A będzie znak " Pieszy z palcem w Nosie " ? Proponuję żeby ten znak był wielkości człowieka , od samej ziemi , przy przejściu !!! Przedstawiający pieszego o wyglądzie ministra Gilojada ??? Wincej , albo jeszcze Wincej znaków przy drogach bo stanowczo jest ich za mało tak jak reklam , kierowca się nudzi jazdą bo nie ma co oglądać PO za drogą !!! A swoją droga , ciekawe który to leming zarobi na produkcji i sprzedaży tych znaków ?! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:07 Źródło komentarza: Patrzysz w telefon na przejściu? Wkrótce może tam stanąć nowy znak
Reklama
Reklama
Reklama