Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:23
Reklama

Na granicy z pławikonikiem i facelią

Nie tylko papierosy i alkohol próbują przemycić przez granicę podróżni. Co jeszcze na przejściu granicznym w Hrebennem ujawnili i zabezpieczyli w marcu funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej?
Na granicy z pławikonikiem i facelią
Specyfiki z pławikonika ukryte były w bagażach podręcznych.

W trakcie kontroli samochodu osobowego przekraczających granicę w Hrebennem funkcjonariusze znaleźli w bagażu należącym do 48-letniego obywatela Ukrainy blisko 79 tys. euro. Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia na granicy państwa środków płatniczych został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł, czyli prawie 1100 euro.

Mandatem w wysokości 2,5 tys. zł ukarany został z kolei 20-letni obywatel Ukrainy, który w bagażu ukrył 20 tys. zł i 8,5 tys. funtów brytyjskich. On też przekraczał granicę w Hrebennem. KAS przypomina, że osoby przekraczające granicę mają obowiązek zgłaszać wwożone do kraju lub wywożone za granicę środki płatnicze, jeżeli ich równowartość przekracza 10 tys. euro.

Aż 1,5 tys. tabletek z ekstraktem z chronionego na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) pławikonika próbowali wwieźć do Polski przez Hrebenne trzej obywatele Ukrainy. We wszystkich przypadkach specyfiki z pławikonika ukryte były w bagażach podręcznych. Przeciwko podróżnym wszczęte zostały postępowania karne skarbowe.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Hrebennem trzykrotnie udaremnili w marcu przemyt nielegalnych środków ochrony roślin. W sumie zatrzymali 30 l i 500 g nielegalnych preparatów. Niewiadomego składu i pochodzenia chemikalia przewożone były w opakowaniach bez etykiet i instrukcji użycia. We wszystkich przypadkach wszczęto postępowanie karne skarbowe, a środki ochrony roślin trafiły do magazynu KAS.

Na tym samym przejściu ujawniono 4,8 tys. sztuk elementów drewnianych ramek do miodu oraz 10 kg nasion facelii błękitnej (to taka miododajna roślina – przyp. red.). Ten nietypowy ładunek próbował wwieźć do Polski 32-letni Ukrainiec. Mężczyzna przyznał się do próby przemytu. – Na jego majątku zabezpieczono wykonanie kary poprzez zajęcie środków pieniężnych w kwocie 700 zł – informuje Michał Deruś z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama