Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 sierpnia 2026 19:29
Reklama
Reklama

Łaszczów: Wiersze? Choćby do wieczora (TYLKO W GAZECIE)

Helena Piwkowska bez zająknięcia recytuje ballady Adama Mickiewicza, wiersze Marii Konopnickiej i innych polskich poetów. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że pani Helena ma 100 lat, a wiersze pamięta jeszcze ze szkoły.
Łaszczów: Wiersze? Choćby do wieczora (TYLKO W GAZECIE)
Pani Helena lubi nie tylko śpiewać, gotować i recytować wiersze. Dba też o kondycję.

Helena Piwkowska urodziła się 1 kwietnia 1921 r. w Pukarzowie (gm. Łaszczów). Miała dwie siostry i dwóch braci. Beztroskie lata dzieciństwa przerwała jej ciężka choroba mamy. Pielęgnowała ją, ubierała i karmiła przez trzy lata. Musiała zrezygnować przez to ze szkoły. Jak mówi, skończyła tylko 5 lat i kilka tygodni szkoły podstawowej. Gdy jej mama zmarła, Helena musiała zadbać o młodsze rodzeństwo i ojca, bo starsze rodzeństwo założyło już własne rodziny i wyprowadziło się z domu. Helena gotowała, prała, ciężko pracowała w gospodarstwie. 

Więcej o tej niezwykłej 100-latce przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: co ty Kosmita zażywasz? Data dodania komentarza: 1.08.2026, 10:42 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Czy można mieć wątpliwości i pytać?niedawno sami zniszczyli dom pod Lublinem Oskarżali RosjanOkazało sie póżniej że to rakieta z mysliwca!Teraz to co to było naprawdę?Na pewno rosyjska rakieta?Tusk i Kosiniak z Kamyszem obaj to kłamcy?! Data dodania komentarza: 1.08.2026, 08:57 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Patriotyczny Szczebrzeszyn Treść komentarza: Pełna relacja z ,, V Pieszego Rajdu Im. Majora Tadeusza Kuncewicza Podkowy na naszym profilu https://www.facebook.com/share/r/1BiNeC8Jri/ Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:28 Źródło komentarza: Szczebrzeszyn uczcił 82. rocznicę wkroczenia AK. Rajd „Podkowy” i rekonstrukcja Autor komentarza: Nic ująć. Treść komentarza: PiSlam szybko zapomina jak postępowała patologia oszustow 8- letniej mafii . Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:36 Źródło komentarza: Alarm w Lubelskiem. Obiekt spadł pod Biłgorajem Autor komentarza: Z ciemnogrodu . Treść komentarza: Ścieku w tv. Republika i w Polsce 24 ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:29 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Taka jest prawda . Treść komentarza: Typowe myślenie tępoty fungicyd pod nazwa Braun . Czlowieka z pod ciemnej Putina mordercy gwiazdy. Bezszczelne błazeńskie myślenie ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:26 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin
Reklama
Reklama
Reklama