Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:29
Reklama

Płynie kasa do Hrubieszowa. Teraz 7,5 mln zł

Drodzy Mieszkańcy Hrubieszowa!!! Mam dla Nas dobre wieści. Miło mi poinformować, że otrzymaliśmy 7 500 000 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych! – zakomunikowała radośnie na swoim facebookowym profilu burmistrz Marta Majewska.
Płynie kasa do Hrubieszowa. Teraz 7,5 mln zł
Na budowę basenu w Hrubieszowie udało się już łącznie pozyskać 10 mln zł.

Jak samorząd spożytkuje te pieniądze? Dokładnie tak, jak to zakładał aplikując o rządowe wsparcie.

Mniejsza część dotacji, dokładnie 2,5 mln zł pójdzie na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście. Stare lampy zostaną wymienione na nowe, energooszczędne. Będą zamontowane na 468 słupach, które należą do miasta, a znajdują się w pasie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Dwa razy większe pieniądze udało się natomiast pozyskać na budowę Krytej Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.

– To kolejne pieniądze, które pozyskaliśmy dla naszego Miasta! Dotychczas tylko na samą krytą pływalnię otrzymaliśmy już łącznie 14,5 mln (7mln z Ministerstwa Sportu, 2,5 mln z Rezerwy Premiera i obecne 5 mln. z RFIL). Tym samym nasz wkład w budowę pływalni to na chwilę obecną 10 mln – podkreśla burmistrz Majewska i zapowiada, że to nie jest jeszcze koniec.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zibik 02.06.2021 18:53
Po co komu basen w Hrubieszowie? . Można było zrobić duże jęzioro obsypać wszystko piaskiem i wtedy cały powiat by się cieszył a nie tylko bogaci mieszkańcy hrubka. Jak dla mnie debilny pomysł no ale to nie moje pieniądze. Przyjdzie gorące lato i co wtedy? Ograniczona liczba miejsc i tanio napewno nie będzie bo utrzymanie basenu kosztuje. Elita myśli tylko o sobie!

Gratulacje 05.04.2021 08:11
A ile dało starostwo bo wieje wstydem.

derek 05.04.2021 12:01
Nie musi. To inwestycja miasta.

żenada 06.04.2021 11:05
ale korzystać będą wszyscy mieszkańcy powiatu. Czyż nie?

nie musi2 06.04.2021 11:10
ale do miasta łąpę wyciągaja po kasę na remont dróg powiatowych. Miasto nie musi, ale jednak dofinansowuje, bo to dla mieszkańców

Wojek 05.04.2021 07:21
Chcecie pracy zgłosiłem zapotrzebowanie na praco nikow a od 3 miesięcy nizglosl się ani jeden gdzie to bezrobocie hhhh

Jasnowidz 04.04.2021 09:14
Hrubieszów w ruinie ,tak jak cała POLSKA. 7,5 bańki to na waciki starczy a nie a inwestycje . Kto może niech już nich wyjeżdża bo bieda będzie coraz większa na tym padole łez .

Prędzej 04.04.2021 11:04
Czarnowidz.

Krzysiek 04.04.2021 08:33
Sądząc po działaniach pani burmistrz to naradzie są prawidłowe poniewarz nawet ostatni poseł z PO który był pod Smoleńsk iem i bredził jako młody obywatel nic nie zrobił na nas,ym terenie błędem było likwidacja w latach 90 istniejących zakładów pracy wszyscy ci co byli za tym rozwiązaniem przekonywali że na terenie tych upadłych zakładów powstanie wiele innych dobrze pamiętam te czasy i mogę z tymi ludźmi dyskutowac

Realista 02.04.2021 20:35
Ciemnota Hrubieszowska myślicie że za darmo dostała kasę?!? Ludzie nie mają co jeść a Wy wiecznie o jakimś basenie ciekawe kto go utrzyma?!?Duże miasta mają problem z utrzymaniem basenów a Hrubieszów dziura zabita dechami będzie w stanie go utrzymać?!?Chyba że Pani Majewska zrobi cegiełki i będzie sprzedawać w straży granicznej,policji,w więzieniu bo więcej tu nie widzę duzych zakładów pracy!!A te poklasku i brava to chyba od znajomych bo normalny człowiek wie jakie są realia w tym mieście i widzi co się dzieje.

jonasz 03.04.2021 07:26
Trzeba być mocno tępym człowiekiem i używać balli do kąpieli . Mieszkańcy potrzebują zakładów pracy a młodzież i dzieci basenu . Trzeba to pogodzić . Widać twoją słabość i niezaradność .

Zenek 01.04.2021 23:14
Dajcie ludziom pracę.Za te pieniądze które idą na inwestycje baseniku można by było zbudować duży zakład pracy i zmniejszyć bezrobocie u nas w rejonie. Totalna porażka.Pozdrawiam.

Totalny 03.04.2021 11:53
Zeku weź kredyt zmień pracę jak mawiał totalny Bronek i buduj.

Porażka 01.04.2021 20:41
Nie bądźcie śmieszni. Jedyny polityk i jedyna Pani burmistrz co ciągnie miasto na dno kto będzie spłacał te długi. Czy wy wiecie na ile miasto jest zadłużone. A może pan Sasin to spłaci i utrzyma ten basen.

Zet 01.04.2021 12:45
Dzieki Panu Sasinowi. Jedyny polityk, który wspiera nasze małe miasto, w tak dużym zakresie. Niestety heterzy i trolle nie dostrzegają tych działań. Wielu czołowych polityków od 1989 roku nawiedzało nasze miasto. Różne opcje: UW, SLD, PSL, Samoobrona, Kukiz15, lecz niestety tylko obiecywali. Żadnych zmian i realnej namacalnej pomocy. To trzeba dostrzec i docenić. Zaraz zacznie się wypominanie kart wyborczych - zgrany temat i firmowany przez tych, którzy sami nic dla miasta i powiatu nie zrobili.

Gratulacje (nie dla wszystkich) 01.04.2021 10:40
Brawo Pani Burmistrz, brawo Miasto Hrubieszów?? Można? Można!! Ale trzeba być dobrym gospoodarzem i mieć za sobą Radnych, którym zależy na rozwoju miasta. A czym się może pochwalić pani Starosta, gdzie te obiecywane pieniądze??? Z jakich środków będzie budowana Via Ostrowianka, sztandarowa inwestycja powiatu?? Tylko kłótnie, afery, knucie i podjudzanie jednych przeciwko drugim. Stracona kadencja dla powiatu hrubieszowskiego. Wstyd !!

Teresa 01.04.2021 12:45
Trzeszczany też dostały 800 tys. na przebudowę drogi. Brawo Czarnota!!! Trzeba być tam gdzie dają kasę , właśnie dla dobra mieszkańców.

Aneta 01.04.2021 12:50
Te Trzeszczany to słynne jakieś. Tu ich ścigają a oni cały czas coś robią . Szkoła, drogi, wodociągi , a to przecież małą gmina. Kasę ciągną jak mogą i szczerze to tylko pozazdrościć. W całym powiecie to oni robią najwięcej proporcjonalnie do możliwości budżetowych.