Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:51
Reklama

Gm. Komarów-Osada: Anioły znowu w akcji!

W gminie Komarów-Osada mieszkają anioły. Kiedy potrzeba pomagają ludziom i przyrodzie. Zimą odśnieżały wjazdy do posesji, teraz będą sprzątać okolicę. Każdy może zostać aniołem, wystarczy mieć chęci i czas.
Gm. Komarów-Osada: Anioły znowu w akcji!

W gminie Komarów-Osada chętnych do pracy młodych i starszych osób nie brakuje. W styczniu, kiedy przez intensywne opady śniegu wiele osób starszych, schorowanych i samotnych, zostało odciętych od świata, gminny samorząd poprosił młodych, silnych ludzi o pomoc przy odśnieżaniu. Odzew było ogromny. Ci, którzy pomagali, robili sobie zdjęcia przy pracy, a potem publikował je Samorządowy Ośrodek Kultury i gmina. To była motywacja dla kolejnych osób, które szybko dołączały do akcji, którą nazwano „Zimowy Anioł”. Śniegu już nie ma, zbliża się wiosna, ale zapotrzebowanie na Anioły ciągle jest. 

 – Zimowa akcja moim zdaniem była genialnym pomysłem, bo pomaganie, otwartość, życzliwość jest darem, na który stać każdego człowieka. To sens życia. W „Zimowe Anioły” włączyło się mnóstwo osób, teraz chcemy to kontynuować – mówi Wiesława Sieńkowska, wójt gm. Komarów-Osada.

Samorząd razem z ośrodkiem kultury oraz szkołą podstawową w Komarowie-Osadzie postanowił nagłośnić kolejną, wiosenną anielską akcję.

 – Myśleliśmy najpierw o innej formie pomocy, np. żeby zanieść seniorom bratki i posadzić w ogródku lub skrzynkach. Ale niestety ze względu na pandemię, żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu, zrezygnowaliśmy z tego. Zbieranie śmieci, u siebie, u sąsiada czy kogoś zupełnie obcego, pomoc przy zgrabieniu liści, może później koszenie trawy są już w miarę bezpieczne i przysłużą się ogólnemu dobru – mówi Anna Kupiec-Niedźwiedź, dyrektor SP w Komarowie-Osadzie. Do udziału w akcji zachęca nie tylko nauczycieli, dzieci i ich rodziców, ale wszystkich mieszkańców gminy.

 – Może koła gospodyń się włączą i zagospodarują teren przy świetlicach, mamy ich tyle w naszej gminie. Może teren przy kapliczkach. My jesteśmy otwarci na pomysły – dodaje dyrektor szkoły. Namawia do tego, by nie oglądać się na kogoś, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i być odpowiedzialnym za środowisko. Jeśli każdy sprzątnie swoją działkę i pomoże sprzątnąć działkę sąsiadowi, to już będzie ładniej. Skorzysta na tym środowisko, ale też ludzie, bo aktywnie spędzą czas na świeżym powietrzu.

Efekty pracy można uwiecznić na zdjęciach i przesłać na pocztę elektroniczną do SCK w Komarowie-Osadzie (e-mail: [email protected] lub [email protected]) razem ze zgodą na publikację na stronach internetowych urzędu gminy, gminnej biblioteki i na profilu fejsbukowym. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sebastian 30.03.2021 09:13
Śmiech na sali odśnieżali pracownicy CISu zdjexia innych osób robione dla picu i to wszystko sa zwolennicy Pani wójt, drogi odświeżał jakiś operator koparką który nie ma pojęcia jak sie pracuje na takiej maszynie. Siedzą tylko na bazie pijaczki i popijają winko albo stoja pod sklepami i zbieraja na wino przed pracą. Zadnego kierownictwa chyba nad nimi nie ma że takie rzeczy się dzieją, niestety to sa zwolennicy Pani wojt dlatego prace trzeba im dać.

carlos john 29.03.2021 19:24
PILNA OFERTA POŻYCZKI O NISKIEJ STOPIE PROCENTOWEJ 3% ZŁÓŻ TERAZ. Nabycie kredytu biznesowego i wszystkich innych pożyczek z tym związanych CHRIST LOAN FUNDS mamy dla Ciebie specjalną ofertę oferujemy Ci platformę, na której możesz skorzystać z kredytu oprocentowanego 3% na interesujący okres od 1 do 35 lat, jesteśmy wiarygodni, godni zaufania i legit. Oferujemy pożyczkę od minimum 5000 $ do ok maksymalnie 80 000 000 USD. Zainteresowani klienci proszeni są o przesłanie nam wiadomości za pośrednictwem portalu firmy w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez WhatsApp: +256756543536 lub e-mail: [email protected]

Jesteśmy ludźmi 29.03.2021 13:29
Cytuję Panią Wójt,,bo pomaganie,otwartość,życzliwość jest darem,na który stać każdego człowieka. To sens życia.W "Zimowe Anioły"włączyło się mnóstwo osób,teraz chcemy to kontynuować.."Zgodzę się z tymi słowami,choć są tylko słowa.I nie piękne słowa świadczą o postawie człowieka a czyny i otoczająca nas rzeczywistość jaka jest pomiędzy ludźmi w sąsiedztwie,w miejscu pracy ,w całej gmimie..Od siebie dodam jeszcze,że czynienie dobrych uczynków i,pomocy ludziom słabym,starszym,chorym,niepełnosprawnym,mających poważne problemy i doświadczenia życiowe śwadczy o człowieczeństwie i wielkości drugiego człowieka .I zadam pytanie dlaczego ja mieszkając w tej gmnie nie doświadczam życzliwości,ba nie życzliwości a normalnego traktowania mnie jako człowieka od Pani Wójt,od Pana Sekretarza,od pracowników gminy,od zwolenników Pani Wójt?Jako człowiek nikomu nie uczyniłem drugiemu człowiekowi nic złego,nawet nie życzę nikomu źle.A mimo to jestem tym złym,niedobrym,głupim,tym gorszym,tym wykluczonym z miejscowej społeczności gminnej.Ludzie mogą się różnić w podejściu do życia i pewnych spraw.Jednak ludzie powinni się wzajemnie szanować.Rrozmawiać ze sobą i rozwiązywać problemy a nie je stucznie tworzyć i nawarstwiać.Jako gospodarz gminy i osoba sprawująca władzę powinna być Pani przykładem nie dzielenia ludzi na lepszych tych,którzy Panią popierają i tych gorszych,którzy np.nie głosują na Panią i nie popierają Pani .Powinna Pani swoją postawą sprawiać,by społeczeństwo pomimo różnych pogladów żyło w zgodzie i wzajemnej życzliwości.Gdyby Pani nie sprawowała władzy w myśl"dziel i rządż"i nie różnicowała by Pani ludzi na "naszych i nie naszych".Gdyby Pani merytorycznie z wyrozumiałością podchodziła do każdego człowieka z pewnością nie miała by Pani ludzi,którzy by Panią krytykowali tylko mieli by o Pani dobre zdanie i po latach całe społeczeństwo wspominałoby Panią jako dobrego człowieka.Zawsze może człowiek zmienić swoje postępowanie i nastawienie do drugiego człowieka na lepsze.Myślę,że Panią na to stać tylko,żeby Pani Wójt tego sama chciała.A nie kłótni i swarów w gminie.Zapewne w charakterze Pani Wójt są pozytywne cechy.Jest Pani dobrą ,kochającą żoną dla swojego męża z którym Pani żyje tyle lat.I dla swoich dorosłych córek.I mam nadzieję,że nastąpi taki czas ,że rozwiążemy wiele problemów zarówno urzędowych jak i międzyludzkich.I moje życie będzie normalne i Pani spojrzy na mnie jak na życzliwego człowieka.I ja na Panią.I nikt nie będzie utrudniał mi życia.

Ochi 28.03.2021 19:05
Co za bzdury skonczony kretyn to napisal żadne *** nie odśnieżali chodnikow ani te żule z cisu a tym bardziej gmina ja sam zem ***l z szuflą cały komarów i nikt inny nawet gminna koparka za moje pieniądze stała bo szkoda było pieniędzy gminie na paliwo z moich pieniędzy sam musiałem całą gminę odśnieżać i nikt mnie nawet piwa nie postawił nawet najtańszego bo takie lubię najbardziej a śmieci dalej są jak byli wiem bo sam je wyrzucam gdzie popadnie

Yyyy 28.03.2021 18:56
Aniołki to co dziennie cały dzień stoją przed sklepami i zebrają na tani alkohol

Zdziwiony 28.03.2021 17:42
Co to za propaganda?? Odśnieżali pracownicy CIS-u a nie jakieś aniołki

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama