Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 00:14
Reklama

Zamość: Rozdali 120 tys. zł. Jakie imprezy wsparło miasto?

Od 30 do 3 tys. zł – dotacje tej wysokości rozdzielił samorząd na planowane na ten rok imprezy i wydarzenia kulturalne. W sumie ich organizację miasto wsparło kwotą 120 tys. zł.
Zamość: Rozdali 120 tys. zł. Jakie imprezy wsparło miasto?
Eurofolk to impreza, która co roku otrzymuje od miasta duże wsparcie finansowe.

Wyniki ogłoszonego w lutym konkursu opublikowano w środę, 17 marca. Najwyższe wsparcie, w wysokości 30 tys. złotych otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna na organizację 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk.

21 tys. złotych trafić ma do Stowarzyszenia Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza i wspomóc organizację Zamość Jazz Festival 2021. Kolejne na liście z dotacją na poziomie 15 tys. zł jest Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Za pieniądze z magistratu ma organizować wystawy w Galerii Fotografii Ratusz, a także konkurs "Zdjęcie Roku" i wystawy plenerowej "Wschodnia". Stowarzyszenie Zamość - 1920 otrzyma 13 tys. zł, by zorganizować wydarzenie "Zamość 1920 - przywrócić w pamięci w następne stulecie...". Natomiast dzięki 11,5 tys. zł Stowarzyszenie Wszystko Gra zorganizuje imprezę "Wszystko Gra 2021". 

Stowarzyszenie Turystyka z Pasją dostanie zaś 10 tys. zł, by zrealizować swój pomysł na "Lato z Pasją:. Dotacja w wysokości 6 tys. zł została zarezerwowana dla Stowarzyszenia Chór Ziemi Zamojskiej "CONTRA" na przygotowanie "XI Roztoczańskiego Koncertu Kolęd i Pastorałek". O 500 złotych mniej otrzyma zaś Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa na VII Przegląd Fotografii Zamojskiej. Ta sama organizacja ma dostać też 3 tys. zł, by przygotować Zamojską Galerię Fotografii "Galeria Mała".

Stowarzyszenie "Jesteśmy z Tobą - Bądź z Nami" może liczyć na 5 tys. zł, które zasilą budżet XVI Przeglądu Muzyki Wojskowej i Patriotycznej - Niepodległa 2021. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama