Obiekt jest prowadzony przez miejscowe sołectwo i koło gospodyń wiejskich. Udało się w nim zgromadzić trochę dawnych sprzętów i urządzeń. Będzie ich jeszcze więcej. Budynek trzeba do tego przygotować. Konieczne jest wzmocnienie i wymiana dachu, okien i drzwi, uzupełnienie ubytków w tynkach i schodach oraz pomalowanie ścian.
Oszacowano, że te prace pochłoną ok. 70 tysięcy złotych. Ponad połowę stanowić ma dotacja, jaką samorząd pozyskał za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Lepsze jutro" z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowa o przyznaniu dotacji w wysokości 45 tys. zł już jest podpisana. Przetarg ma być ogłoszony w marcu, a termin wykonania robót to październik 2021.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze