Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:31
Reklama

Hrebenne: Miejscowi poratowali kierowców (TYLKO W GAZECIE)

Dwa dni na przejściu granicznym w Hrebennem był problem z odprawą na Ukrainę. Kierowcy stali w długich kolejkach.
Hrebenne: Miejscowi poratowali kierowców (TYLKO W GAZECIE)

Zwykle przez przejście graniczne w Hrebennem odprawianych jest ok. 150 pojazdów na dobę. W czwartek 11 lutego na Ukrainę przejechało ich zaledwie 40. Utworzył się korek po polskiej stronie. Tak się złożyło, że tego samego dnia odbywała się wideokonferencja dla wójtów i burmistrzów gmin, przez które będzie przebiegała nowa trasa S17 łącząca Lublin – Piaski i Hrebenne, nt. przebiegu i rozwiązań drogowych.

Udział w niej brali też wojewoda Lech Sprawka, starosta Henryk Karwan, projektanci z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Burmistrz Marek Łuszczyński zwrócił m.in. uwagę na to, że w projekcie nie ma parkingu buforowego przed granicą, który rozładowywałby ewentualne kolejki. Sprawdziłby się w takiej sytuacji jaka na granicy była 11 lutego. Przed przejściem był 4-kilometrowy korek.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamakolagen
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cała prawda całą dobęTreść komentarza: dureń jesteś. A nawet POjebData dodania komentarza: 28.09.2022, 09:13Źródło komentarza: Limity zużycia prądu. Przychodzi rzecznik rządu do TVP i zaskakuje. Zapowiada poważne zmianyAutor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutę
Reklama
Reklama