Nie pomogły prośby ani błagania, nie rozpatrzono petycji ze 170 podpisami mieszkańców, którzy domagali się pozostawienia szkoły w Zimnie bez zmian. Na nic się zdał głośny protest przed budynkiem Urzędu Miasta w Łaszczowie. Klamka zapadła. Uchwała o przekazaniu szkoły podstawowej w Zimnie do prowadzenia Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła w Steniatynie" została podjęta. 10 radnych głosowało za. Przeciwko było tylko pięciu (Kazimierz Hejzner, Wiesław Lis, Jarosław Piasecki, Wojciech Seń i Jacek Wronka).
Nie tak powinno być
Przewagą jednego głosu radni zdecydowali o tym, że w budżecie gminy nie zostaną wyodrębnione środki na fundusz sołecki. Za takim rozwiązaniem było 8 radnych: Wioleta Bajwoluk, Mirosław Hawrylak, Szymon Herda, Rafał Kargol, Krzysztof Pomykało, Zofia Rak, Henryk Sobczuk i Sławomir Swatowski. Odmiennego zdania było 7: Janusz Greszata, Kazimierz Hejzner, Wiesław Lis, Andrzej Piasecki, Jarosław Piasecki, Wojciech Seń i Jacek Wronka. Podobno to sytuacja niezwykła, bo taka niejednomyślność wśród miejscowych radnych zwyczajnie się nie zdarza.
Cały artykuł znajdziesz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze