Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:44
Reklama

Niebezpiecznie na drogach powiatu zamojskiego. Niektóre drogi już są nieprzejezdne

Śnieg, oblodzenie, zamiecie śnieżne i temperatury grubo poniżej zera. W poniedziałek 8 lutego trudna sytuacja była w całym regionie. Drogowcy nie nadążali z odśnieżaniem dróg.
Niebezpiecznie na drogach powiatu zamojskiego. Niektóre drogi już są nieprzejezdne
Na drogi wyruszył podobno cały "sprzęt". Nie zawsze to pomaga
Autor: Fot. Bogdan Nowak

- Mamy alert czerwony. Jesteśmy naprawdę w najwyższej gotowości i pracujemy dzisiaj od czwartej rano - mówił w poniedziałek (8 lutego) Piotr Kuter, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu. - Do pracy ruszyło m.in. 13 pługo-piaskarek, 3 pługi śnieżne i jedna równiarka. Z moich informacji wynika, że w tej chwili, czyli po godz. 9., wszystkie drogi powiatowe są przejezdne. Nie oznacza to jednak, że sytuacja się nie zmieni. Mamy naprawdę trudne warunki: śnieg, oblodzenie i zamiecie śnieżne. Na niektórych drogach wiatr kręci się, raz wieje z jednej strony, raz z drugiej. Drogi są zawiewane. I mogą stać się nieprzejezdne. 

Dyrektor Kuter wylicza powiatowe trakty w których sytuacja jest obecnie najtrudniejsza. To m.in. drogi z Miachalowa do Nielisza, z Siedlisk do Płoskiego, z Rozłop do Szperówki, ze Złojca do Wielączy z Czarnegostoku do Lipowca, z Ruszczyzny do Komarowa Górnego i z Wolicy Brzozowej do Kraczewa. - Silne opady śniegu są zapowiadane w naszym rejonie m.in. 9, 10, 11, 13 i 14 lutego. Warunki na drogach mogą być w tych dniach naprawdę trudne. Trzeba bardzo uważać - ostrzega dyrektor Kuter. - Jadąc w dalszą trasę warto zabrać ze sobą jedzenie i np. termos z herbatą, ale także koc. Mogą się one przydać, gdy w wyniku złych warunków atmosferycznych utkniemy na drodze. Należy także zachować ostrożność na drodze. 

Chodzi m.in. o pozostawianie większych przestrzeni pomiędzy jadącymi pojazdami. Wówczas będziemy mieli czasu na reakcję i więcej miejsca na ewentualne hamowanie. Te zasady warto przestrzegać również m.in. przed zakrętami i skrzyżowaniami dróg. Warto też zdjąć nogę z gazu. - Sytuacja na drogach jest naprawdę trudna i zmienna - przyznaje Janusz Stańczyk, sekretarz gminy Sułów. - Dzisiaj jechałem np. drogą wojewódzką. Tam gdzie pojawił się pług dało się przejechać, ale już obok, np. na drugim pasie śnieg utrudniał jazdę. Tak jest także u nas w gminie. W tej chwili cały nas sprzęt na drogach pracuje. Mogę powiedzieć, że drogi są w miarę przejezdne. Co będzie dalej? Naprawdę w tej chwili trudno powiedzieć. 

Podobnie jest w innych gminach powiatu. - Warunki mamy trudne. W tej chwili jednak główne drogi są przejezdne - mówiła w poniedziałek po godz. 9. Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów Osada. O godz. 11 sytuacja już jednak się zmieniła. - Mamy już kilka nieprzejezdnych dróg: z Janówki przez Wolicę Brzozową na Kraczew i z Kadłubisk do Śniatycz - wyliczała wójt. -   Bardzo trudne warunki są także na drodze z Zubowic do miejscowości Dub oraz m.in. w okolicach Ruszczyzny. 

Nie tylko tam jest ciężko. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Eskimos 08.02.2021 21:41
Zima to zjawisko znane od lat że drogowców zaskoczy . Dbanie o przetargi to układ lokalny ,nepotyzm i czysty zysk . Brak nadzoru lub na sztukę jest od lat . Nic tylko czekać na wiosnę a drogi same się zaśnieżą .

dziki wschód 08.02.2021 20:46
Tak się dzieje jak przetargi na utrzymanie dróg wygrywają jednoosobowe firemki Januszy. Moja gmina w powiecie zamojskim jest w takim rejonie drogowym w którym przetarg dwa lata temu wygrał taki Janusz z jednym pojazdem i tak odśnieżał, ze nigdzie nie było odśnieżone ani posypane. Górki śliskie i zaśnieżone - wiele miejsc nie przejezdnych. W zeszył roku wygrała większa firma i co ważne nawet kiedy tego śniegu przez kilka dni było sporo od razu sobie z nim poradzili. Szosy czarne, górki i skrzyżowania posypane piaskiem i solą. W bieżącym roku, znowu pojawił się ten o zgrozo Janusz!!! I co? Już w zeszłym miesiącu drogi były nieprzejezdne w mojej gminie - a mówię powiatowych (nie gminnych - żeby się nikt nie czepiał). Nic nie było odśnieżone, na szosie pełno śniegu i miejscami lodu. Zjazd z góry czy wyjazd graniczył z cudem. Karetka pogotowia stanęła w połowie góry... ot takie ośnieżanie. Miał sypać solą i piaskiem ale Janusz pewnie stwierdził, że nie będzie bo po co, zaoszczędzi sobie kasy. A dzisiaj jest jeszcze gorzej, ten Janusz zupełnie nic nie robi. Gdzie jest ZDP? Gdzie Starosta Zamojski? Czemu przetargi wygrywają Janusze (nieobrażając ludzi o tym imieniu), którzy nie mogą, nie chcą albo nie potrafią spełnić podstawowych warunków odśnieżania. To jest masakra, może Redakcja Kroniki by się temu przyjrzała? Przecież to skandal.

Kurier 08.02.2021 17:02
Dzisiaj od 5 rano do 15 widziałem tylko trzy pługi na terenie Zamościa

Olek 08.02.2021 16:20
W Hrubieszowie podobnie. Czy pada, czy nie, to i tak chodniki dla pieszych słabo odśnieżane. Część należy do powiaty, część do miasta. Nie tylko posypanie, ale i uprzątnięcie tej brei, jak najbardziej wskazane. Milczy o tym lokalny hrubie i odwołuje się do zaśnieżenia Warszawy. Może dobrze zająć się lokalnymi sprawami.

parodia 08.02.2021 15:53
po prostu za mało pługów kupili, jakies 20-30 by sie przydało co najmniej a nie tylko 8, co to jest na taki wielki Zamość

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama