Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:04
Reklama

Syryjczyk przepłynął Bug. To go wykończyło

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli i uratowali nielegalnego migranta, który przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski wpław przez rzekę Bug.
  • Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Syryjczyk przepłynął Bug. To go wykończyło
Autor: Fot. NOSG

W nocy z 13 na 14 października strażnicy graniczni z placówki w Horodle odnaleźli 27-letniego obywatela Syrii.

Mężczyzna przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając rzekę graniczną Bug. Był to dla niego na tyle duży wysiłek, iż nie kontynuował już dalej swej wędrówki, tylko wdrapał się na konar drzewa wystający z rzeki i tam pozostał.

Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem dla funkcjonariuszy SG było sprawne i szybkie uratowanie nielegalnego migranta. Z pomocą łodzi patrolowej, funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę na suchy ląd. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, migrant został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2 i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG.

Sprawna akcja straży granicznej i przewiezienie mężczyzny do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały mu życie. Gdy doszedł do siebie, został przekazany w Zosinie służbom granicznym Ukrainy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama